Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mlecznych do leczenia z próchnicy. Zapłaciłem 200 zł, żeby się dowiedzieć, że muszę wydać jeszcze 2,5k. Na serio to tyle kosztuje czy ja akurat wybrałem drogiego dentystę? (taki dobrze oceniany, dla dzieci). Ktoś ma doświadczenia w tym temacie? #wykop30plus #wykop40plus #dentysta #dzieci
MrSilesia - Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mleczn...

źródło: temp_file56396818699815088

Pobierz
  • 244
zebow mlecznych sie nie leczy bo maja wypasc.


@nsiwy: pewnie bait. Ja lata 90. Zepsuł mi się mleczak. Mama poszła umówić wizytę do dentystki na NFZ, a ta do niej, że nie zrobi zęba, bo nie ma czasu robić stałych dzieciom, a co dopiero będzie robić mleczaka xD Byłem prywatnie. A potem się dziwić, że jest taki, a nie inny stan zębów w Polsce. Kiedyś czytałem, że właśnie nieleczona próchnica mleczaków
@MrSilesia ceny są wysokie, ale nie kosmiczne. Płaciłem podobnie.
Ja też myłem dzieciom 2 razy dziennie, nie ma że boli - a I tak u starszej córki psuły się na potęgę. 2 zmiany w diecie - i jak ręką odjął, od 2 lat zero problemów. 1 to słodycze są tylko w weekend (nie jesteśmy w 100% restrykcyjni, ale dosyć). Po tej zmianie wydawało się że niespecjalnie jest zmiana. Druga zmiana to wyeliminowanie
@MrSilesia: ceny wszystkich usług teraz #!$%@?ło w kosmos, ale to nie tajemnica, że lekarze (i dentyści szczególnie) odlatują już po całości. 3 domy, 10 mieszkań i maserati w leasingu musi się spłacać inaczej jak sam rozumiesz, umarliby z głodu i zaczęli dokładać do interesu. Wszędzie mam wrażenie już ceny i marże wyśrubowane na maksa, tak jakby każdy się szykował na trudne czasy, także jak klinika dobra, to musisz przeboleć, natomiast warto
@MrSilesia: jeszcze nie mam w praktyce, ale mam już wybraną jednego z lepszych (podejście itp) stomatologów dziecięcych i cennik jasno mówi - ceny wypełnień mlecznych są niższe. W moim przypadku 150 zł - 250 zł mleczne, a normalne 250-400 zł (sic!). Mniejsze miasto wojewódzkie. Nie wiem jak bardzo zależy ci na pieniądzach, ale ja zrobiłbym jeszcze jakiś risercz. Z ciekawości, masz stronę z cennikiem ile kosztują normalne wypełnienia?