Wpis z mikrobloga

@cutecatboy: ciekawa sprawa z tym nepotyzmem, jakby wiesiek z mariolką zostali posłami czy ministrami to wiadomo że też by obsadzali spółki skarbu państwa rodzeństwem. Politycy zachowują się jak typowi wyborcy więc jest okazuje się że nepotyzm u władzy jest uzasadniony.
<ironia off> zawsze kisnę z chłopskiego uzasadniania wpadek opozycji i szukania na siłe w tym pozytywów
Frazeologizm ten nie oznacza „przestań się kompromitować”, lecz „oszczędź mi dalszych upokorzeń i pozwól wyjść z honorem z ośmieszającej mnie sytuacji”.

@marcinesz: nikt go nie używa w ten drugi sposób oprócz jednego przegrywa Kmicica.
@cutecatboy: poloniści są kompletnie odklejeni od rzeczywistości językowej. Mają swoją gwarę akademicką wzorowaną na warszawskiej sprzed 50 lat i myślą, że cała Polska tak mówi, a jak ktoś zwróci uwagę że wcale tak nie jest to krzyczą "ja mam certyfikaty cztery". Połowa polaków mówi "wziąść" ale nie można wpisać do słownika bo to uraziłoby ich ego wielkości galaktyki ESO 383-76 ale za to słownik jest #!$%@? słowami których nie używa absolutnie