Wpis z mikrobloga

#strzelectwo #bron #pozwolenienabron

Jak wygląda utrzymanie pozwolenia na bron w przypadku gdy np. nie mam strzelby? Załóżmy że zrobię sobie pozwolenie na PKS ale jako że jestem nowicjuszem kupię sobię tylko pistolet. Czy na zawodach są ludzie którzy użyczą karabinu/strzelby? Czy trzeba miec swoje i jesli nie mam to po roku strace pozwolenie?

Co jesli pozwolenie uzyskam w listopadzie lub grudniu? Wtedy nie ma szans zeby wyrobic potrzebny udział w zawodach czy moze ten okres jest liczony jakos inaczej?
  • 12
@uzytkownik_wykop_pl: możesz strzelać z broni wypożyczonej np. z klubu lub skorzystać z udostępnionej od jakiegoś kolegi. Z pozwoleniem czekałabym na nowy rok, żeby nie robić wszystkiego na gwałtu rety- bo czasami ludzie czekają na nie miesiąc, zawsze też czasami może coś wypaść w dajmy na to, ostatnich dwóch tygodniach roku, które by ci na to zostały i nie wyrobisz startów. Zrób w nowym roku, wystrzelaj szybko co obowiązkowe, a potem już
@uzytkownik_wykop_pl: @kasiknocheinmal

powiem na swoim przykładzie, egzamin miałem jakoś rok temu w połowie października i na wyżej wymienionych podstawach stwierdziłem, że zaczekam do nowego roku

pzss zaspał i licencje na 2023 były jakoś w lutym, więc finalnie cały temat przedłużył mi się do maja...

więc no ja ze swojego doświadczenia nie polecam xD
@amath Ja dopiero zaczynam całą przygodę także i tak tego nie zrobię w tym roku ale byłem ciekaw jak to wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najważniejsze że nie muszę od razu wybulić iluś patyków na kilka sztuk broni tylko mogę sobie wypożyczyć na zawodach żeby utrzymać licencję
@uzytkownik_wykop_pl: od czterech lat mam pozwolenie na broń i nigdy nie strzelałem na zawodach z własnej broni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zawody traktuje tylko jako formalność do zaliczenia, a na zawodach nie chciało by mi się jej całego majdanu ogarniać, a po zawodach tego wszystkiego czyścić..
Co jesli pozwolenie uzyskam w listopadzie lub grudniu? Wtedy nie ma szans zeby wyrobic potrzebny udział w zawodach czy moze ten okres jest liczony jakos inaczej?

Z pozwoleniem czekałabym na nowy rok, żeby nie robić wszystkiego na gwałtu rety- bo czasami ludzie czekają na nie miesiąc, zawsze też czasami może coś wypaść w dajmy na to, ostatnich dwóch tygodniach roku, które by ci na to zostały i nie wyrobisz startów.


@kasiknocheinmal:
@amath: ja zrobiłam na początku roku, po czym zanim wystrzelałam minimum powaliła mnie choroba na parę miesięcy. Gdybym zrobiła pod koniec roku, to bym nie zdążyła z zawodami, a tak na spokojnie wróciłam od wakacji i wystrzelałam to, czego mi brakowało i dalsze starty już tylko dla zabawy.
@uzytkownik_wykop_pl na spokojnie, podobnie zrobiłam, strzelbę mam swoją, karabin używam brata, pistolet strzelałam z broni kolegi, dopiero ostatnio kupiłam swój :) Zbierać zabawki
@uzytkownik_wykop_pl: W listopadzie pozwolenia nie zrobisz. Żeby się dostać na egzamin na patent strzelecki, musisz być przynajmniej jeden miesiąc w klubie strzeleckim, więc wcześniej niż w grudniu nie zrobisz egzaminu.

Jeszcze o tym nie myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°) na razie długa droga


Nie musi być wcale taka długa. Zapisujesz się do klubu, po miesiącu robisz egzamin na patent, występujesz o licencję zawodniczą, robisz badania i składasz