Wpis z mikrobloga

Ludzie na zachodzie Polski często śmieszkują ze wschodu ale tak na serio to nawet nie zdają sobie sprawy, jak kulturowo i mentalnie mogą różnić się te regiony.

Zawsze mam bekę jak w mojej malutkiej parafii w ubogiej Polsce B, gdzie do kościoła chodzą głównie skuleni starcy, którzy maczają chleb w wodzie i z powodu biedy nie kupują sobie wszystkich lekarstw ale za to dają pieniądze na tacę na każdej mszy księdzu, który ledwo mieści się w drzwiach od zakrystii i jeździ nowym autem terenowym z salonu. Taki chłystek później wykłada im o bozi, wstrzemięźliwości, pokorze i skromności. XD

Ale to i tak nic. W mojej poprzedniej parafii, ksiądz nie dość że kupował sobie auta z salonu to jeszcze miał drogi motocykl sportowy, prawdziwe konie(na których zdarzalo mu się jeździc po pijaku. Raz nawet straż graniczna musiała go na tego konia podsadzać i zwierzę zaprowadziło pijanego księdza do domu), niejednokrotnie pijany odprawiał mszę i belkotał tak że nic nie szło zrozumieć, do tego spotykał się z panienkami na jeden raz ale i tak parafianie go czczą bo zbudował piękny kościół na wzgórzu. XD

Ludzie to idioci.

#bekazkatoli #patologiazewsi #ateizm #2137
  • 3