Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 1
@groman43: a kto? Tam 95% ludzi pracowało w RnD, to nie były żadne HRy, księgowości czy sales. Większość pozycji to Dev, QA, i różni więksi i mniejsi PMowie + liniówka. Robiłem tam w dwóch działach w okolicach 2013-14 i potem 2018 i tak to wyglądało.
  • Odpowiedz
@rzzz: R&D to nie tylko devi, ale właśnie testerzy. A tych w Nokii od zawsze było pierdyliard. I właśnie ci najmniej ogarnięci lecą w pierwszej kolejności. A jeśli spadnie liczba testerów, to nie trzeba aż tylu liniowych. HR też był spory, bo ktoś te kilka tysięcy ludzi musiał ogarniać i też się zmniejszy o kilka osób.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@groman43:
@infamouz:
obetną działami i produktami, wg klucza który przyjdzie z góry. Jeżeli mają jeszcze jakikolwiek outsourcing, to ten poleci w całości jako pierwszy. A potem pewnie liniowi będą wybierać low-performerów.... albo tych którzy mają największe pensje. "Wywalmy wszystkich testerów" - to nie jest rozwiązanie, bo im to rozwali istniejący proces.
  • Odpowiedz
@rzzz:

a kto? Tam 95% ludzi pracowało w RnD, to nie były żadne HRy,


Tylko że te 830 osób to z całej Polski do zwolnienia nie tylko Wrocław a Wawce to RnD nie ma tylko salesy.
Dodatkowo ten plan zwolnień jest 3 letni więc jak zrobią 3 letniego freeza to tyle ludzi odejdzie samemu bez zwalniania.
  • Odpowiedz
@groman43: W Nokii więcej od testerów zawsze było menagerów, scrum masterów i innych wesołych team leadów. Testerzy przy takiej robocie są potrzebni.

W samej Nokii jeszcze nie wiedzą kto ma lecieć, ale Ty wiesz lepiej :)

@izud Biorąc pod uwagę, że ta brali ludzie z Nokia Academy którzy nie mieli żadnego wykształcenia technicznego to jak ktoś sie nie rozwinął przez ten rok czy dwa to już akurat jego wina.

@rzzz ...albo
  • Odpowiedz
  • 1
@rzzz Tak szczerze to spokojnie z 1/3 mogą się pozbyć i nikt nie zauważy różnicy. Wiem bo pracowałem przy tym projekcie.
  • Odpowiedz