Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś komu udało się zwalczyć przewlekłe zmęczenie i senność dietą? Jest jakaś szansa, ze istnieje dieta, która pomoże? Jestem zdrowa jak ryba, przebadana tarczyca, hormony, cukier, niedobory… blablabla, lekarz rodzinny rozkłada ręce i twierdzi, ze jestem zdrowa, że może powinnam iść do psychologa bo może coś w mojej głowie siedzi. A ja jestem szczęśliwa, spełniona, tylko siły nie mam na nic xD
i pomyślałam o diecie, może mam z tym jakiś problem? Może za dużo węglowodanów, albo cukru? Podpowiedzcie proszę czy dobrze myślę…
#kiciochpyta #dieta #dietetyka #rozowepaski #zalesie #jedzzwykopem
  • 13
  • Odpowiedz
@Beesly: tak. spróbuj odstawić węgle albo je zminimalizować i sobie sprawdzisz jak reaguje twój organizm. tylko wstępny detoks i odstawienie trwa co najmniej 3 dni, więc nie podawaj się po jednym dniu jak się będziesz czuła jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz
  • 0
@A_R_P nie macie wiedzieć, odpowiedz na pierwsze pytanie, to mi wystarczy

@nalej_mi_zupy czy taka dieta się jakoś specjalnie nazywa? od kilku dni jem trochę mniej węgli, ale chyba tylko totalne odstawienie coś zmieni
  • Odpowiedz
@Beesly: przez tydzień zapisuj wszystko co jesz i przeanalizuj, czy za dużo przetworzonego/węglowodanów prostych albo może brak warzyw, owoców...
Zrób sobie oznaczenie wit. D i jeśli wyjdą niedobory, zacznij suplementację
  • Odpowiedz
@Beesly: low-carb, keto.

Wybrałbym się do dietetyka, który ogarnia jakieś przewlekłe stany chorobowe, których lekarze nie uznają za bardzo. Nie mówię, żebyś poszła do znachora ale chodzi mi o to, że lekarze mają swoje tabele z normami badań i jak coś się mieści w normie to jesteś zdrowa - i cyk następny pacjent, a dietetycy mogą rozpatrywać wyniki bardziej szczegółowo pod twój wiek, budowę ciała, styl życia.

Prawdopodobnie jesteś senna bo
  • Odpowiedz
A ja jestem szczęśliwa, spełniona, tylko siły nie mam na nic xD

@Beesly: Ile i jak dobrze sypiasz + jaki rodzaj roboty wykonujesz (fizyczna? a jeśli biurowa, to na ile stresująca?) + co robisz po robocie (duża aktywność czy mała?).

No i pogoda taka wjechała, że niektórzy reagują sennością przez kolejne 6 miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@nalej_mi_zupy dziękuję za podpowiedz, tak zrobię na samym początku. A jak nie będzie poprawy to wizyta u jakiegoś dobrego dietetyka, bo naprawdę ciężko żyć w ciągłym zmęczeniu gdzie np. wstawienie prania stanowi wysiłek ponad moje możliwości ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@WaveCreator ja już jestem zmęczona od kilku lat, także pogoda nie ma nic do tego (,)
Sypiam dobrze, ponad 8h dziennie, mam ostatnio na to czas. Praca biurowa, klikanie w kąkuter 8h dziennie. Ale fakt, jest stresująca. Po robocie nie robię nic oprócz obiadu i spaceru z psem, na nic więcej nie mam siły. W weekend ogarniam dom, tez na siłę, ale jakoś się mobilizuję po długim, powolnym
  • Odpowiedz
super pomysł, zacznę zapisywać, dzięki!


@Beesly: Jak będziesz robić badania, to zrób jeszcze poziom witaminy B12. Ona generalnie jest "od układu nerwowego", czasem są niedobory. I wiem, że to "trywialne" - ale może brakuje właśnie tego głupiego fizycznego zmęczenia i adrenaliny? Ja jestem lvl prawie 60 i jutro zasuwam na basen - bo wiem, że jak na niego chodzę, to się lepiej POTEM czuję. :)
  • Odpowiedz
@Beesly: No to chyba tak jak wspominali wcześniej, trzeba zacząć od weryfikacji diety + leków, które bierzesz (jeśli są jakieś). A jak nie uda się znaleźć przyczyny, to może jednak nie jesteś wcale taka spełniona i szczęśliwa jak Ci się wydaje, i trzeba odwiedzić psychologa i/lub psychiatrę żeby przynajmniej sprawdzić co powiedzą - bo problemy psychiczne to nie tylko "szczęśliwość", ale zwykła chemia mózgu, której może czegoś brakować.
  • Odpowiedz