Wpis z mikrobloga

Cześć,

rodzice chcą kupić samochod. Wielkich wymagań nie mają:

*NOWY samochód, koniecznie z silnikiem BENZYNOWYM (jeśli trafi się fabryczne LPG, to też rozważę, ale nie jest to konieczność - rocznie robią koło 12k km)

* segment: bez znaczenia - 2 osoby + piesek

* budżet: 70k PLN (góra 72k PLN)

Rozważają:

1) Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe (100KM) + LPG (znam silnik, podoba mi się jego elastyczność i dynamika w mieście przy tak śmiesznej pojemności)

2) Dacia Sandero (nie Stepway) 1.0 TCe (100KM)

3) Peugeot 208 1.2 (75KM)

4) Opel Corsa 1.2 (75KM), czyli bliźniak Peugeota 108

5) Kia Rio 1.2 (84KM)

6) Citroen C3 1.2 (83KM)

Co myślicie? Który byłby najrozsądniejszy? Potrzebują auta zdroworozsądkowego, taniego w eksploatacji i serwisowaniu (więc serwis gwarancyjny w ASO i jego koszt również ma znaczenie). A może macie inne propozycje?

Nie zależy im na miękkich plastikach i wodotryskach - zależy im na nowym samochodzie i gwarancji. Wiem, że w tym budżecie kupiliby używaną „BEEME” i po niedzielnej mszy mogliby zostać cesarzami wioski, ale…nie, jednak nie.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam! #dacia #peugeot #opel #kia #citroen #motoryzacja #nowysamochod #samochody #aso #benzyna #salon #auto #mirekhandlarz
  • 14
  • Odpowiedz
@moto_starzec: no cóż, w takim wypadku ja brałbym pod uwagę te:
- kia/hyundai, ale z 1.0tgdi (rio / I20)
- fiat tipo
- dacia sandero

Daćka od marca do listopada przejeździ na samym LPG i prawdopodobnie w tej cenie da
  • Odpowiedz
@EaglePoland1 14 tys zrobilem od lutego i nic sie nie dzieje. Praktycznie jezdze sam i mocy mi wystarcza. Przy komplecie pasazerow juz jest gorzej no ale to tylko 100KM. Na forach z tego co zauwazylem to bywaja problemy z listwa wtryskowa ale podejrzewam ze auto nie widzi benzyny, a dobrze jest przegonic co jakis czas zeby ja przeczyscic. Ogolnie jestem zadowolony.
  • Odpowiedz