Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki!
Chce się zapisać prywatnie do psychiatry (swojego na NFZ widziałam całe 10 minut, od ponad roku tylko dzwonię na recepcje po receptę) stad mam kilka pytań:
-jak wyglądają takie wizyty?
-ile razy w miesiącu są wizyty? Jest ich więcej żeby wystawić jakaś diagnozę? (Mój wystawił diagnoze po 3 zdaniach w których opisałam jak się czuje xD)
-czy ogólnie polecacie?
-prócz tego ze psychiatra w odróżnieniu od psychoterapeuty może wystawić leki, to czym jeszcze się różnią takie wizyty?

Fenk ju from de mauntyn za odpowiedzi, trzymajcie się tam mocno wszyscy! ()

#psychiatria #depresja
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@Kajmak_ psychiatra diagnozuje ale nie prowadzi terapii. Zwykle lepiej zaczac od psychiatry, on stawia diagnoze i moze zalecic tez terapie. Wszystko zalezy od podloza problemu, czasami leki wystarcza, czasami lepiej przejsc terapie. Polecam kogos z polecenia, moze ktos z bliskich ma jakiegos znajomego lekarza, ktory moze kogos polecic. Nie polecam opinii w necie. Powodzenia
  • Odpowiedz
  • 0
@piv01 wielkie dzięki! No właśnie czekam na wolny termin u mojego ukochanego psychoterapeuty (miałam długa przerwę przez brak kasy), a nie chce zaczynać od początku z kimś obcym, No a jednak widzę ze leki które mam już od długiego czasu nie dają rady.
  • Odpowiedz
@Kajmak_ ja na początku musiałem się wygadać. Była to jednak forma rozmowy, nie monologu. Zwykle trwało to jakieś 30 min, recepta i do domu. Przez pierwsze dwa miesiące co 2 tygodnie. Później raz w miesiącu. Jeśli jesteś ze Śląska, to mogę polecić bardzo dobrą panią doktur. Wizyta 180 zł. Zdrówka.
  • Odpowiedz
  • 0
@senselessness byłam miesiąc przed 23 urodzinami, to nie wiem czy to jeszcze taka młodość młodość, tym bardziej ze poszłam bardzo późno na wizytę w bardzo #!$%@? stanie
  • Odpowiedz
  • 1
@Kajmak_ eeee naprawią Cie, młoda jesteś więc jest czas. Nie czytaj tylko za dużo w necie jakichś głupot, ewentualnie artykuły ze specjalistycznej prasy, książki itd. Żadnych pseudo specjalistów i personalzjebcoachow. To dopiero ryje głowę. Słuchaj specjalistów i ludzi, którzy to przeszli. Do przodu!
  • Odpowiedz
@Kajmak_: psychiatra to po pierwszym razie może poprosić cię o wizytę za miesiąc, a potem to nawet co 3 miesiące jeśli na tyle będzie wypisywał leki
  • Odpowiedz