Wpis z mikrobloga

No w Lidlu to po ukrainsku czy tam rusku byly reklamy (na terenie marketu) a moze to byl Auchan? Mozna to olac, to najlepsi migranci jaki sie mogli trafic polsce. Za dekade naucza sie polskiego, ich dzieci to juz w ogole mega szybko zalapia i beda z nich dobre paliaki. Widze rodziny z ukrainy, piekne dzieciaki. W pracy mam takich wyksztalconych, to juz w ogole super, myslacy ludzie, z niektorymi sie juz
No w Lidlu to po ukrainsku czy tam rusku byly reklamy (na terenie marketu) a moze to byl Auchan? Mozna to olac, to najlepsi migranci jaki sie mogli trafic polsce. Za dekade naucza sie polskiego, ich dzieci to juz w ogole mega szybko zalapia i beda z nich dobre paliaki.


@marsjanin2012: w punkt. W zasadzie trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś szybciej się nauczył polskiego, nie mówiąc o biernym rozumieniu języka, niż
@M4rcinS: wynajmujemy tez ukraincom, czowieku to z polakami byly problemy (nie duze ale byly) a tu mamy zero problemu, placa na czas. Raz na rok (nowa umowa) pogadamy. Starsi ludzie slabo mowia ale rozumieja. Nie maja do czego wracac bo pochodza z Czernichowa gdzie kacapskie gowno #!$%@? im miasto, ich budynek przetrwal ale nie ma miejsc pracy, nie ma do czego wracac, nie ma niczego jak to mowil pewny znany typek
W pracy mam takich wyksztalconych, to juz w ogole super, myslacy ludzie, z niektorymi sie juz normalnie po polsku dogadasz bo tak szybko zlapal jezyk.


@marsjanin2012: Ja to normalnie po polsku się dogadywałem z nimi już w UA XD
@SpaceCat: dogadac owszem ale z jednym gadam po polsku bez zabawy w gluchy telefon, poszedl na kurs polskiego a dalej sam sie uczyl. Problem to #!$%@? ceny nieruchomosci, chcialby kupic ale przy tych cenach woli wynajmowac (kase moze miec bo korpo to nie januszex). Za to ci co maja nieruchomosci niech sie ciesza ze jest komu je wynajmowac. Podsumowujac jak zwykle za dlugie moje wywowy - usmiechajmu sie do nich, badz
@Milosz176: link masz? Bo sam nie wiem juz jestem skolowany, KO mialo reklamy ze wcale migrantow nie chca a to pis ich przyjmuje i juz to widze - bylem w WUM po dokumenty dla siebie i bylo ze 2 murzynow i jedna murzynka. A zobacz co promuje wyborcza i to dla ukraincow ( ͡° ͜ʖ ͡°): https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,28400567,pisarka-z-ukrainy-przelozyla-wroclawski-abecadlik-w-maju.html (miniaturki, murzyn z biala pania maja dziecko) takze widzisz, im