Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć. Chciałbym pożyczyć partnerce pieniądze na zabieg, ale byłoby to niecałe 10k. Jako że nie jesteśmy rodziną to obowiązuje ją podatek od darowizny, z tego co udało mi się wyczytać od kwoty ponad 5k w przypadku osób niespokrewnionych. Pytanie czy jest jakiś sposób żeby bezpiecznie i 'legalnie' ominąć podatek? Myślałem nad tym żeby zamiast jej przelewać po prostu zapłacić za zabieg z mojego konta. W ten sposób teoretycznie ona by tych pieniędzy nie dostała. Czy ktoś może się do tego wtedy przyczepić i w ogóle będzie to sprawdzać czy pieniądze wpłaciła ona czy ktoś inny? Czy to nadal wtedy darowizna? Bo w sumie to tak jakby kupić komuś drogi prezent na urodziny i ta osoba by musiała zapłacić za niego podatek.

Ewentualnie myślałem aby wypłacić i dać jej to w gotówce. Nie chcemy ryzykować i nie zgłaszać darowizny ze strachem że dowalą karę, więc szukamy innego sposobu.

#prawo #podatki #pieniadze #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim Jak nie pracujecie gdzieś gdzie się składa oświadczenia majątkowe to jej po prostu zapłać za to albo daj gotówkę, a ona niech ci oddaje też gotówkę i wydawaj ją na bieżąco zamiast wpłacać z powrotem.
Tylko pamiętaj, że jak związek się sypnie to marne będą bez umowy szanse na odzyskanie kasy.
✨️ Autor wpisu (OP): @Tytanowy_Lucjan: Tak, zdaję sobie z tego sprawę i trochę się tego boję z tyłu głowy. Nie zależy mi na szybkim oddaniu. Ufam po prostu że jest uczciwa i odda ile może i kiedy będzie mogła. Ta pożyczka była moją propozycją i wiem że jest jej głupio i szybko takich pieniędzy mi nie odda. Myślałem ewentualnie nad umową pożyczki na korzystnych warunkach (bez odsetek i z długim