Wpis z mikrobloga

  • 0
@ish_waw no i gitówa

niedaleko mnie facet też mieszka przy ruchliwej drodze wojewódzkiej i zrobił podobnie. Grube słupy wbite w ziemię i zalane betonem dość gęsto tak z półtora metra odległości między słupami ale przynajmniej nie martwi się że coś mu #!$%@? w budynek i będzie rudera do rozbiórki
  • Odpowiedz
@czuczupikczu jest jeszcze jeden wątek, ale nie znam go dokładnie, wiec wrzucam tak luźno. Podobno w jakiejś odległości od dróg krajowych nie można stawiać tak mocnych ogrodzeń, ale nie jestem w stanie wskazać przepisu. Kiedyś mi ktoś o tym wspominał, ze ktoś sie wbił ogrodzenie posesji będące w granicy dzialki i sie na to powołał. Wlasciciel musiał płacić za szkody na aucie
  • Odpowiedz
nie liczy się średnica rury tak bardzo jak grubość


@Kononienko: Zupełnie odwrotnie - liczy się średnica rury bardziej niż grubosć ścianki. Rurę o średnicy 5 mm i ściance 0,1 wygniesz w rękach. Rurę o średnicy 5 cm i ściance 0,1 - nie
  • Odpowiedz
Czy w takich miejscach nie mozna zastosowac jakiejs przeszkody, ktora nie jest wyrokiem smierci dla wypadajacego z drogi?


@czuczupikczu: Ale oznaczenia, oświetlenia i odbojniki/bariery energochłonne to robota dla zarządu dróg a nie prywatnych osób. Jedyne co facet powinien zrobić to omalować/okleić słup farbą lub taśmą odblaskową.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P Naszła mnie taka pewna myśl a dlaczego niby nie można pójść do sądu z gminą czy tak żar,adca drogi, że skoro zrobił taki ostry zakręt przed posesja to niech postawią bariery energochłonne, wiem sprawa może trwać latami, i ok nawet jeżeli przegramy czy nie chcemy iść do sądu to przecież aby mieć "czyste sumienie", że zrobiło się co w mojej mocy aby zabezpieczyc rodzinę i jednocześnie nie narażać tak bardzo
  • Odpowiedz
@Jowo: jezeli droga jest niebezpieczna to powinna byc odpowiednio zabezpieczona i oznakowana, progi, znaki, byc moze przebudowa, nikt nie powinien sie tym przejmowac, placimy podatki aby z takich sytuacji wyciagano wnioski i zapobiegano kolejnym wypadkom
  • Odpowiedz