Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #kradziez #oszustwo

Dziś miałem sytuacje która wyraźnie pokazuje na jakim słabym poziomie stoi bezpieczeństwo w krytposwiecie.

Zostało mi bezszczelnie skradzione 1000 zł i nie da się s tym nic zrobić i wszyscy umywają ręce.

Na portfelu MetaMask robię zakup eth płace duża prowizje aby właśnie odbyło się wszystko bezpiecznie.
Nie widzę jednak kasy na swoim adresie. Zaglądam w historie.
Okazuje się ze niby eth zostało przelane i dokładnie w ciągu 10 Sec odesłane w całości na inny adres.

0x96723e6c43db05b8a6c526bae26d5075652a92169d6db0072e6b52dda75c0fa7

I co dalej.

Pisanie do ramp nic nie daje. Odpowiadają jednak ze oni maja bardzo wysokie standardy ale ze kasę przelali a później ich nie interesuje.

MetaMask nie ma żadnego supportu, odradzają pisanie na górnym o kradzieży środków ale przez cały dzień nie dostałem odpowiedzi co mogą zrobić, zakładam ze nic.

Najgorsze w tym jest to ze; do wszystkiego potrzebny jest pierdykiad logowań a pieniądze skrypt zabiera z konta i przelewa na drugie.

I tu pytanie do społeczności:

Jak da się sprawdzić kto lub co ma dostęp do naszego adresu.
Ps: domyślam się, nie da się ?

Jak założyć nowy adres i być pewnym ze tylko my mamy do niego dostęp ?

Używałem telefonu który autoryzuje Moj zakup ale już nikt nie potrzebował autoryzacji przelewu na swoje konto ?
  • 16
  • 0
Napiszesz proszę jaka przewaga rabby nad MetaMask
Mówisz portfel sprzętowy. Ale przecież krypoto są na blockchainie a nje na portfelu. Czy może jednak jest to jakiś sposób aby ktos znając klucz prywatny nie ruszył naszej kasy ?
@mario-zdk nie ma sensu używać self custody walleta, jeśli się nie kuma, o co chodzi. Serio, bezpieczniej będzie dla Ciebie, jeśli założysz sobie konto na jakiejś giełdzie i tam będziesz trzymał
@mario-zdk: zabrzmi to brutalnie, ale to nie jest zabawa dla głupich. Po twoich wypowiedziach widać, że totalnie nie ogarniasz podstaw. Lepiej daj sobie spokój, zanim powiększysz stratę.
nie ma sensu używać self custody walleta, jeśli się nie kuma, o co chodzi. Serio, bezpieczniej będzie dla Ciebie, jeśli założysz sobie konto na jakiejś giełdzie i tam będziesz trzymał


@Solidly: trzeba się wtedy nauczyć. Niestety, jak chce się używać krypto to nauka korzystania z portfela jest konieczna. A czasem bywa kosztowna. Giełdy nie są bezpiecznym miejscem. Czasem upadają. Czasem tworzą inne problemy. Esencją krypto jest własny portfel i niezależność. Ale
  • 0
@kexus512: @Retoryk Moj prywatny klucz nigdy nie wyciekł nie miałem połączenia żadnego kontraktu. Możesz sobie tak obrażać ludzi ale nic z tego nie wynika.
Powiedz co zrobiłem złe ? Odpowiedz ze coś napewno i ze to moja wina to nje odpowiedz.

Właśnie tak to jest zorbagnizowane ze nie dojdziesz do tego
@mario-zdk Po prostu nie podpinam na zadnych stronach z darmowy. Sami nie wezmą ;)
Pewnie skusiły cie jakies darmowe tokeny, air dropy i teraz zapierasz się, że to z winy portfela zniknęło