Wpis z mikrobloga

@Veuch: tak, przy czym są skręcane pojedynczo (1PLY) i potrójnie (3PLY). Jedna firma nazywa ten drugi nawet macrame rope :)
Do tych listków najlepiej nadaje się 1PLY, bo łatwo się rozczesuje (potrójny po rozpleceniu kręci się jak loki na głowie).
Sznurek pleciony często ma poliestrowy rdzeń w środku (zewnętrzna część, ta kolorowa) jest bawełniana. I ni chu chu nie da się tego rozczesać.

@poorepsilon, za pierwszym razem zrobiłam ten sam
faramka - @Veuch: tak, przy czym są skręcane pojedynczo (1PLY) i potrójnie (3PLY). Je...

źródło: a80105ba1f960b0d35f8d45f4acf2946

Pobierz
@faramka: Ładne, jeśli chodzi o makramy to zostało mi bardzo dużo sznurka i żeby go zużyć robię sobie powoli dywanik, ale to dużo roboty, bo każdy sznurek mam 6 metrów xd i se plącze.
Ogółem chciałabym wrócić do ozdób/ Gdy skończę robić ten dywanik mam zamiar kupić inny sznurek ten jak mówisz 1ply, by robić jakieś ozdoby, ale to jak skończę te matę i w sumie coś jeszcze warto by zrobić,
1. Jaki jest według ciebie najlepszy sposób na usztywnienie makramy?


Nie kupuję żadnych dedykowanych sprejów do makram, tylko po prostu lakier do włosów xD
Ten działał najlepiej: https://allegro.pl/oferta/zel-do-wlosow-hegron-spray-150-ml-13285327855
Kiedyś próbowałam jakiś zwykły lakier + żelazko, ale za dużo zachodu.

2. Jakiś pomysł, żeby ładnie wycinać wzór? ja wycięłam wzory listków z papieru i przyłożyłam, ale może jest coś bardziej stabilnego niż kartka, która trzeba ręką przytrzymywać.


Przy makramach nauczyłam się, że rękodzieło