Wpis z mikrobloga

  • 0
@jaredsolo mam dużą płytę plexi z którego chce zrobić drzwiczki z przodu. Boki chcę wypełnić w całości naturalnym teakiem tak jak teraz. Chodzi mi o to, żeby ściany były ciemne, może nawet dodam nieco bejcy żeby jeszcze przyciemnić drewno. Założenie jest takie żeby jak najbardziej oświetlić same rośliny a tło zostawić jak najciemniej. Cała konstrukcja ma być przede wszystkim cieszyć oko :)
  • 0
@Zoyav na samym początku też oszalałem z ilością ale szybko zdecydowałem żeby trochę odchudzić kolekcje. Mam łącznie w pokoju 23 doniczki, na zdjęciu to część moich roślin. I wciąż uważam że to za dużo, po prostu nie mam serca się paru pozbyć, jeszcze :)
@Recydywa: Osobiscie w srodku sciany wykleilbym folia ktora odbijala by promienie tak aby rosliny dostawaly jak najwiecej swiatla, pochlanianie swiatla przez sciany jest wlasciwie strata energii wg mnie.
  • 1
@jaredsolo jak najbardziej masz rację. Z tym, że z mojego punktu widzenia najważniejsza jest tu estetyka. To ma cieszyć moje oko, ściany jeszcze lekko potraktuję bejcą, żeby rośliny jak najbardziej kontrastowały. Gdyby miała to być po prostu wydajna uprawa zamknąłbym wszystko w namiocie do upraw. Ten setup pożera jakieś 70W i to w zupełności wystarcza. Liczę się z tym kosztem. Mógłbym też walnąć różowe Ledy growerskie i żyć w świecie barbie, ale...