Wpis z mikrobloga

Orlen to stacja paliw PREMIUM. Pionierzy w tej części Europy. Jak ktoś jeździ więcej, niż przeciętny kierowca miejski, to docenia Orlen na każdym kroku. Grupa Obajtka stworzyła korporację, która łączy biznes kilku różnych przedsiębiorstw:

- tradycyjna stacja paliw
- Żabka / Carrefour Express (oferta dyskontowa)
- McDonald's (Orlen lepszy)
- dowolne przydrożne bistro

Standaryzacja stanowisk, budynków, BHP pracy i organizacja przestrzeni pracownika, oferty restauracyjnej, jest na poziomie McD. Tak, to jest ten poziom, mówię to jako specjalista od logistyki i LEAN. Nie można powiedzieć, że rozbudowa Orlenu jest nieprzemyślana. Wg mnie jest to największe osiągnięcie biznesowe Polski od wielu, wielu lat. Stworzono stację paliw, która jest luksusem na drodze. Przez całą dobę dostajemy świetną ofertę cafe, paliwo w OK cenie w skali Europy - ON za 1.4 EUR (zależy od miejsca, przy autostradach zawsze jest drogo), z góry wiem, co dostanę. Czyste i nowoczesne toalety. Pomijam Orleny na pipidówach w ramach franczyzy, tam jest troszkę inaczej, np. godziny pracy, ale oferta jest jak najbardziej zbliżona do tych największych.

Psioczenie nieudaczników na Orlen, to jest sranie do własnego gniazda. Nic nam tak nie wyszło w Polsce, jak rozbudowa tych stacji. Disclaimer: nie głosowałem na PiS i uważam, że ta banda powinna zostać zamknięta przez ich upolityczniony TS, ale doceńmy rozwój tej marki za ich rządów, bo to jest sukces. Jak jadę w trasę, to tylko Orlen. Ewentualnie BP - bo widziałem, że jako jedyni podnieśli swoje standardy i można spotkać stacje z pełnym bufetem, drugie dania, zupy, kawy, herbaty, normalne stoły z ławami i minidyskont na półkach. Ale Shell, Muller, Pieprzyk, Circle K czy inny Falcon? XD Come on. Nic nie ma podjazdu do Orlenu na polskich drogach.

I tak, ściągają z nas kasę na rozbudowę tej sieci. Tylko tak, jak w NFZ. Bez wyższych podatków nie będzie wyższej jakości. Na rozbudowę trzeba mieć środki, a przecież państwo nie ma własnych pieniędzy.

#orlen #polska #bp #shell #circlek #polskiedrogi #paliwo #pis
red7000 - Orlen to stacja paliw PREMIUM. Pionierzy w tej części Europy. Jak ktoś jeźd...

źródło: 091911_r0_940

Pobierz

Lepsza sieć stacji w tej części Europy

  • Orlen to lider na rynku 67.1% (47)
  • Jest lepsza sieć z bogatszą ofertą (jaka? - w kom) 32.9% (23)

Oddanych głosów: 70

  • 8
@red7000 nie bo jeszcze wyrobów piekarniczych brakuje - ciepłych bagietek itp. Tak jak np w Hiszpanii na BP mają. Orlen nie zrobił nic nowego. Takie stacje widziałem już dawno na zachodzie. Choć przyznam że wolę takiego monopolistę niż monopolistę pocztę polskiej gdzie sczas się zatrzymał w latach 90
I tak, ściągają z nas kasę na rozbudowę tej sieci. Tylko tak, jak w NFZ. Bez wyższych podatków nie będzie wyższej jakości. Na rozbudowę trzeba mieć środki, a przecież państwo nie ma własnych pieniędzy.


@red7000: Teraz to zes odlecial :) ALe porownanie trafne. Zarowno NFZ jak i orlen nas rypie na kase i to grubo.
Roznica polega na tym ze orlen przynajmniej czesc tej kasy przeznacza na rozbudowe.
Jak ktos Ci
@Strigiformesman Orlen jako sieć jest fajny bo politycznie nie jest fajny - jak chcesz żeby państwo zrobiło coś konkretnego to musi grać nie fer ponieważ jego konkurentami na tym rynku są korporacje które odpieprzaja takie fikoły np. W Afryce że Obajtek jest świętym i dobrym człowiekiem a Orlen wręcz Caritasem.

Przy tym co robi taki Shell to pracownicy Orlenu by musieli chyba robić parówki do hotdogow z porwanych na autostradach dzieci by