Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki opłaca się brać wielką płytę do remontu poniżej stawki rynkowej? Mieszkanie jest w #rzeszow,w centrum miasta, jednak do generalnego remontu. Nie chcę brać dużego kredytu, a mieszkań deweloperskich w interesującym mnie metrażu praktycznie nie ma. Te co zostały są 3-4k droższe niż wielka płyta. Trochę biję się z myślami, bo na razie mogę siedzieć u rodziców na wsi, mam pracę zdalną i spokojnie mogłabym zaczekać z kupnem mieszkania, ale z drugiej strony mam warunki i możliwość do skorzystania z kredytu 2%. Jakie macie doświadczenia z WP?
#nieruchomosci #wielkaplyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja bym brał płyte. Tylko generalny remont w wielkiej płycie (wymiana wszystkich instalacji itp) może byc kosztowny. A no i w płycie (nie wiem jak w warszawie) W większości sąsiedzi to stare dziady. Zero dracych się bombelkow, zero imprez, zero nastolatków kitrających się po piwnicach. Przynajmniej tam mam w swojej klatce. W nowym to wiadomo pato wynajmy imprezy, studenciaki, gówna w windzie i inne atrakcje XD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja mam przeciwne zdanie, wielka płyta nie jest w niczym lepsza od dobrej, nowej inwestycji. Zależy też co to znaczy poniżej ceny rynkowej. Generalnie gdybym miał okazję kupić coś w bardzo dobrej cenie, to bym brał. Zawsze możesz kiedyś odsprzedać i kupić coś innego
  • Odpowiedz
@mirko_anonim dowiedz sie jak dlugi blok ma jeszcze przewidziany czas eksploatacji, bo niektore na podwisloczu zaczynaja miec z tym problem, ze wszystko stoi, ale konczy sie czas eksploatacji i nie wiadomo jak nadzor budowlany sie do tego odniesie
  • Odpowiedz
. A no i w płycie (nie wiem jak w warszawie) W większości sąsiedzi to stare dziady.


@WielkiPowrut88: w Warszawie większość to studenci, bo pierwotni lokatorzy poumierali i dzieci tych dziadów masowo je wynajmują.

Dlatego umc-umc na osiedlu to normalka
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie ma jic złego w wielkiej plycie, chociaż koszt remontu generalnego jest wyższy niż wykończenie od stanu deweloperskiego. Wielka płyta ma dużo zalet - lokalizacja, infrastruktura. Z minusów to na starych osiedlach w Rzeszowie jest lipa z parkingiem. Jak układ jest spoko i cena dobra to śmiało można brać
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: sprawdziłbym po pierwsze miejsca parkingowe bo na starszych osiedlach jest mega problem z parkingami, ogólnie rzecz biorąc osobiście wybrałbym nowe budownictwo ale chce też zaznaczyć, że nie mam nic do bloków z płyty. Natomiast na nowych osiedlach z nowymi sąsiadami można się ułożyć w miarę :) jedyny problem na nowych osiedlach i plaga to są grupy, które zakładają na fejsie, są takie rakowe jakich mało...
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jak godzisz się z minusami wielkiej płyty:
1. Niskie sufity (uczucie piwnicy)
2. Geriatryczne sąsiedztwo, któremu przeszkadza chodzenie po mieszkaniu
3. Często wybrzuszone i krzywe ściany
4. Echo niosące się po bloku (starsi ludzie z reguły nie hałasują, ale lubią głośno oglądać TV)

To moim zdaniem nie ma czego się bać. Musisz być tylko świadomym wad.

  • Odpowiedz