Wpis z mikrobloga

@bukimi: Parę lat temu postanowiłem, że nie wyjeżdżam z domu 1 listopada i utrzymuje konsekwentnie swoją decyzję.
Właśnie z powodu dziadów i idiotów na kierownicą, decyzje podjąłem gdy tak jak na nagraniu, typ z wyglądu 80 lat po prostu wyjechał mi przed maskę.
I to w tak bezczelny sposób, że jeżeli mnie nie widział to mam wątpliwości czy on w ogóle wzrok posiada, bo gdybym jechał 50 km/h to bym nie
@bukimi mi dzisiaj zaduszny dziadek stara Corsa #!$%@?ł się na zakopianke 2km/h jak jechałem 100. Nie miałem jak uciec bo na lewym pasie auto. Zmieściłem się cudem pomiędzy i urwalem mu lusterko. Wyszedł w berecie i okularach jak Stępień z młodym. Młody przepraszał a dziadek stał jak słup jak go #!$%@?łem. Tyle dobrze że nic się nikomu nie stało.
  • 0
Jeszcze co do tego, powiesz może jakie na tej drodze jest ograniczenie prędkości? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mandarex: Na prawie całej długości jest podniesiona do 70 znakami. W tamtym miejscu akurat nie, ale też tyle nie jechałem.
Może Ty mi powiesz ile Twoim zdaniem jechałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ogóle to muszę podłubać przy rejestratorze, bo ma moduł GPS i powinien dodawać
@bukimi: w rankingu najgorszych dni w roku do podróżowania samochodem, 1 listopada jest absolutnym numerem 1. Odkąd wyprowadziłem się od rodziców to staram się tego dnia nigdzie nie ruszać. Minimalizuję w ten sposób ryzyko wypadku, śmierci oraz spotkania z ludźmi z którymi wcale nie mam ochoty się spotkać. Lepiej wybrać sobie jakieś ciepłe popołudnie przed lub po 1 listopada i w znacznie przyjemniejszej i bardziej kameralnej atmosferze jechać powspominać bliskich.
1 listopad to jest taki #!$%@? rak na drogach. Pojechałem wczoraj na cmentarz, 15 minut stałem na parkingu. W tym czasie byłem świadkiem dwóch stłuczek, gdzie jedna skończyła się tylko zarysowaniem obydwu pojazdów, natomiast druga to była pełnoprawna kraksa, z poszkodowanymi, mocno wgniecionymi drzwiami, rozbitymi szybami, policją itp. Oczywiście 3/4 kierowców biorących udział w tym shit-show to były dziadki 65+. A wyjazd do domu? Też nie mógł obejść się bez przygody. Stoję
@bukimi w jakim programie obrabiasz film, żeby później wrzucić? Ostatnio zgrałem z kamerki materiał ale był w jakimś dziwnym formacie i pobrałem 2-3 programy darmowe i w każdym nie widziało mojego pliku :/ jakieś wskazówki?
  • 1
Jechałeś 70 na ograniczeniu 40.


@Mandarex: No i widzisz. Zaczyna się zgadywanka i licytacje. Nie mam prędkości na rejestratorze, więc trzeba by ustaleń biegłego, żeby Ci udowodnić.
Ze swojej strony mogę zapewnić, że na 100% nie było więcej niż 60 na liczniku, czyli w praktyce ok 55. Być może nawet mniej - właśnie z powodu tego, że droga pusta, a nie wiadomo czy nie "suszą" za zakrętem. Nie korzystam z Janosików
  • 1
w jakim programie obrabiasz film, żeby później wrzucić? Ostatnio zgrałem z kamerki materiał ale był w jakimś dziwnym formacie i pobrałem 2-3 programy darmowe i w każdym nie widziało mojego pliku :/ jakieś wskazówki?


@gundogawa: A jaki masz rejestrator? Jaki daje format pliku?
Mai70 normalnie tworzy mp4 po zgraniu aplikacją (łączy się przez lokalne wifi smartfon z urządzeniem). Potem to tylko przycinam czymkolwiek (tutaj akurat skorzystałem z Opencoś - polecał facet
Zaczyna się zgadywanka i licytacje


@bukimi: Jaka zgadywanka? XD

Pokonałeś 160 metrów w 8 sekund, ułatwię matematykę - to 72 km/h.

Nie mam prędkości na rejestratorze, więc trzeba by ustaleń biegłego, żeby Ci udowodnić.

Nie trzeba ustaleń biegłego, wystarczy zmierzyć jaką prędkość pokonałeś w danym czasie. Tak się składa że dostarczyłeś obie te informacje.
@bukimi: Reklamę Castoramy omijasz w 5 sekundzie filmu, do przejścia dla pieszych dojeżdżasz w 13 sekundzie, daje nam to 8 sekund, odległość od reklamy do przejścia dla pieszych to 160 metrów.

Przekroczyłeś dozwoloną prędkość prawie dwukrotnie i masz czelność narzekać na łamanie przepisów ruchu drogowego przez innych, bezczelny morderca drogowy.