Wpis z mikrobloga

Astra H gtc 1.6 110KM - nada się żeby w miarę komfortowo pojechać tym trasę około 500km 2x w roku? Wcześniej miałem volvo v40 1.8 122KM i jak dojeżdżałem w okolice gór, to na długich autostradowych podjazdach nie dawał rady i zaczynał zwalniać mimo gazu w podłoge xD
#samochody #motoryzacja
  • 25
@oofok Astra to bardzo małe auto w środku, więc o komforcie nie ma mowy, fotele przypominają budową krzesło z obiciem z pianki.

Znajdź coś co ma 2 litry, poniżej tych dwóch litrów spadki na podjazdach praktycznie zawsze są odczuwalne. Ja się #!$%@?łem w tamtym roku i kupiłem 3 litrowego diesla.
@oofok moze volvo juz mocy nie ma tyle co fabryka przewidziala, moze jest ciezsze, moze kola ma wieksze. Kup cos co ma 200KM to i wygodnie i bezpiecznie sobie pojezdzisz
  • 0
@Notabene: No też chciałbym diesla ze względu na spalanie i osiągi, ale boję się awaryjności przez to że głównie ma mi służyć na krótkie dojazdy po mieście. Ty robisz głównie trasy?
@oofok Bardzo rzadko, czasami autem zrobię 2 km dziennie, najdalej to jeżdżę do rodziców 50 km w jedną stronę.
Awaryjność diesla jest jak każdego innego silnika, nie wiem czy sobie to wkręciłem czy tak jest, nigdy nie robiłem remontu silnika. Olej wymieniam zawsze co 10 tysięcy km a jeżeli nie uda się zrobić tylu km, to raz w roku. Turbinę chłodze przed zgaszeniem i zanim ruszę auto cyka sobie kilka minut, nie
@oofok ludzie maluchami na Bułgarię czy Węgry jeździli albo do Turcji a Ty masz problem xD nie,#!$%@? nie da rady. Mój Civic ej9 1.4 75->90 km #!$%@? całą Polske wzdluz i wszerz jadąc po autostradzie 160 km/h. A oleju nie wymieniałem tylko dolewki robiłem. Brac ta astre i nie wnikać w szczegóły
@oofok: nie będzie to jechać plus krótkie przełożenia. I nie rób tego błędu jak przechodzenie na mniejszą moc. Ja raz tak zrobiłem i nie było dnia abym na to nie narzekał.

Znaczy wiesz można pojechać ale o sprawnej jeździe zapomnij, plus te 1.6 ecotec lubią się przegrzewać, zwłaszcza na trasie, kiedy masz 4-5K oborotów bo tyle będzie przy 140. No i branie oleju w litrach. Miałem nie jednego opla.. zajechałem dwa
  • 0
@majk_emigrant: No na pewno brakowałoby mi podłokietnika bo z tego co widzę po ogłoszeniach to w gtc go nie dawali, ale z tym się pogodziłem. A oprócz tego chciałbym nie wysiąść połamany i z uszkodzonym słuchem po takiej trasie i móc wyprzedzić tira w mniej niż minutę ( ͡° ͜ʖ ͡°)