Wpis z mikrobloga

Zauważyliście ostatnimi czasy ogromny spadek zainteresowania programistami związanymi z #frontend i #react ?
W mojej aktualnej firmie która w większości skupia się na tych technologiach od blisko roku nie widać podwyżek oraz mieliśmy sporo zwolnień.

Mi co prawda się upiekło, ale czuję wciąż lekką niepewność i co razu wysyłam CV do różnych firm, by sprawdzić czy jestem w stanie dostać gdzieś lepsze wynagrodzenie. Widzę jednak po statystykach ogłoszeń że zainteresowanie jest ogromne (kilkaset kandydatów na ogłoszenie), a odzew jest niestety praktycznie zerowy.
Już większe zainteresowanie miałem te 2 lata temu gdy byłem jeszcze juniorkiem. Teraz mam wrażenie że jest straszna posucha i bez kolejnych lat doświadczenia nie mam już szans na lepsze wynagrodzenie.
Próbuje zwiększać swoje kompetencje stawiając pierwsze kroki w kierunku #backend w #nodejs i #devops by móc pracować jako fullstack, ale być może macie jakieś lepsze rady?
Aktualnie 3 lata expa i około 10-11k na łape na B2B
#programowanie #programista15k
samsepiol - Zauważyliście ostatnimi czasy ogromny spadek zainteresowania programistam...

źródło: Screenshot_20231101_100105_com.google.android.gm_edit_421419807734654

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
niestety praktycznie zerowy.

Już większe zainteresowanie miałem te 2 lata temu gdy byłem jeszcze juniorkiem. Teraz mam wrażenie że jest straszna posucha i bez kolejnych lat doświadczenia nie mam już szans na lepsze wynagrodzenie.

Próbuje zwiększać swoje kompet


@samsepiol: Tak, przesyt na frontendzie jest największy
  • Odpowiedz
Zauważyliście ostatnimi czasy ogromny spadek zainteresowania programistami związanymi z #frontend i #react ?


@samsepiol: To samo dotknęło programistów #java. To tylko pokazuje skalę ile ludzi się przebranżawiało między innymi, ale także jak bardzo to jest popularne. Dla przykładu np. w technologiach gdzie jest wyższy próg wejścia tj. Cloud np. AWS Enginieer czy język typu C/C++ albo Sieci/Linux itd tam nie aż takiej inflacji skilla, wiedzy, lat doświadczenia.

Sam myślę aktualnie
  • Odpowiedz
@samsepiol:

ja jako frontendowiec poziomu mid boje sie o przyszlosc, kazda rekrutacja to #!$%@? igrzyska smierci i nawet jak 90% kandydatow sie nie nadaje to na koncu i tak walczysz z 10 innymi osobami z takim samym skillem jak ty
  • Odpowiedz
  • 0
@cppguy: właśnie też zauważyłem ostrą bitkę o każdą pozycję. Aktualnie chyba nieco wyróżnić można się tym jak jesteś dostępny stacjonarnie lub jesteś z polecenia. Ewentualnie musisz mocno zejść ze stawką.
  • Odpowiedz
ja jako frontendowiec poziomu mid boje sie o przyszlosc, kazda rekrutacja to #!$%@? igrzyska smierci i nawet jak 90% kandydatow sie nie nadaje to na koncu i tak walczysz z 10 innymi osobami z takim samym skillem jak ty


@cppguy: To ty nie siedzisz w backendzie z cpp (lub normalnie, jak człowiek, inżynier ogólnie w sofcie ( ͡° ͜ʖ ͡°))?
  • Odpowiedz
@samsepiol ja mam za to inny problem. Pracowałem 4 lata w jednym software housie i zmieniłem niedawno pracę na firmę produktową, której do tej pory produkt robił właśnie inny SH z Polski. Jak w moim widziałem spadek jakości na przestrzeni tych 4 lat, tak to co zobaczyłem tu, w projekcie pod opieką „seniora”, kompletnie mnie załamało. Kolesie nie ogarniają podstaw dobrych praktyk i szczerze mówiąc hindusi lepiej by to napisali. Mam już
  • Odpowiedz