Wpis z mikrobloga

@szynszyla2018

Moje ulubione święto. Święto które nie wymaga ode mnie niczego. Ani prezentów, ani gotowania obiadów, ani strojenia domu. Po prostu cisza i spokój. Czyli coś co po prostu ubóstwiam. Uwielbiam ten moment kiedy cmentarz już opustoszeje i idę sobie tam sama posiedzieć i pokontemplowac #wszyskichswietych


żadne święto nic nie wymaga od ciebie. Serio, oni tego nie sprawdzają
  • Odpowiedz
Po prostu cisza i spokój.


@szynszyla2018: to tylko wieczorem, bo jak robisz na grobach z rodziną to jeden wielki hałas, źle ustawione znicze i kwiaty, to krzywo, ten zapal, a ten jutro się zapali. To święto to jedna wielka rewia mody grobowej, kto, co i ile kupi. Nagle się wszyscy interesują grobami, a w ciągu roku może parę razy odwiedzą, jak dobrze pójdzie.

Jedyny plus to właśnie wieczorne przejście się
  • Odpowiedz
@szynszyla2018
A mnie to święto zawsze #!$%@?. Ludzie wyrzucają miliony monet na nagrobek, potem jego potomkowie na trumnę i co roku przynoszą martwe kwiatki i małe ogniki, żeby pokazać że nasz grób jest ładniejszy od sąsiada.

"No ale pamięć o zmarłych"…

#!$%@? a nie pamięć. Pamięć to wartości które Ci ludzie przekazali Ci za życia. Obecnie ludzie bardziej dbają o przystrojone pomniki niż o relacje z żywymi członkami
  • Odpowiedz
@szynszyla2018 na grobie ojca jestem co tydzień co nie jest trudne bo to może z 300m w linii prostej od domu, inne groby jako rodzina też odwiedzamy regularnie żeby były zadbane przez cały rok a nie tylko na Wszystkich świętych.

Jednak ten dzień a raczej wieczór czy noc mają w sobie coś wyjątkowego. Już nie pamiętam ile dokładnie lat chodzę na długi samotny spacer gdy już prawie nikogo nie można spotkać
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Dla mnie to jest srogi , śmieszno-nieśmieszny absurd... znaczy się - święto. Jakby ludziom ktoś wmówił że muszą być na cmentarzu tylko raz w roku. Ja bywam przynajmniej kilka razy w roku i nie potrzebuję do tego nawału ludzi oraz ton zniczy i wieńców, które na drugi dzień wylądują w kontenerze. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: moja babcia zawsze sie bala chodzic w nocy po cmenatrzu, nawet we Wszystkich Świętych ( ) za to ja lubie, niesamowity klimat jest w nocy we Wszystkich Świętych :)
  • Odpowiedz