Wpis z mikrobloga

  • 0
@MePix: a czy 4070 nie wypada lepiej pod względem wydajnościowym + dostęp do nowszych technologii?

@10129 chodziło mi o to, że nie mam problemu kupić komponentu, który jest za mocny na 1440p ale dzięki temu będzie jednostka ciągnęła mniej watów. Budżet tak zakładałem do 8 tysięcy
a czy 4070 nie wypada lepiej pod względem wydajnościowym + dostęp do nowszych technologii?


@wiluxpl:

duży nacisk chciałbym położyć na to by była to jednostka mało prądożerna.
chodziło mi o to, że nie mam problemu kupić komponentu, który jest za mocny na 1440p

praktycznie nie ma za mocnych kart graficznych do 1440p w grach wymagających. zwłaszcza z RT. to co się aktualnie wyprawia z optymalizacją w grach wydawanych to cyrk jest.
@wiluxpl:
@10129: @MePix No ale przy braku optymalizacji czy niezamkniętym klatkażu to "sky is the limit". Ja tu rozważam scenariusz gdzie mamy 1440 p i te same ustawienia i 60 fps zamknięty licznik. To chyba 4070 jednak zje mniej tego prądu niż 3080 żeby uzyskać ten sam wynik prawda?
@MePix: no a ja mam na myśli, że seria 40 jest mniej prądożerna.
3070 ti bierze tyle co rtx 4080 i jest dużo mniej wydajna. nie mówiąc już o pomyśle kupowania karty z 8GB vram w tym roku do 1440p

nie porównuj karty po udnervolcie z karta po fabrycznym oc, jak już to do nowej gen z undervoltem. i oczywiście względem wydajności