Wpis z mikrobloga

pomiary to jedyny obok ślepych testów sposób na ocenę wiarygodna. sygnał audio to sygnał jak każdy inny, porównując wejście i wyjście masz obraz wierności dźwięku.

jeżeli urządzenie za 1000 zł ma zakłócenia poniżej poziomu słyszalności i urządzenie za 10k też, to grają tak samo. nie ma innej opcji - nie można słyszeć czegoś co nie istnieje. znaczy się można, ale psychologia ma nazwy na to

w sytuacji gdzie dwa urządzenia mają zakłócenia
To jeszcze mądre głowy powiedzcie jak pozbyć się tego trzasku w głośnikach jak uruchamia się komputer. Startuje i słychać trzask, jakby kabel ktoś wtykał. Pewnie pojawia się napięcie na karcie dźwiękowej. Nie miałem tego na integrze np od Asusa kiedyś.
Jeżeli sygnał na wejściu jest identyczny do tego na wyjściu to według ciebie jednak jest to inny sygnał na wyjściu?


Urządzenie jest wtedy transparentne.


@10129: asr i wszystko jasne, kolega obiektywista widzę jest fanem słuchania 1 częstotliwości - 1khz xD

gdyby te pomiary były prawdą objawioną to topping d90 byłby najlepszym daciem na rynku gdy go miałem, ale go sprzedałem - bez żalu z resztą
testy są dla różnych częstotliwości też robione, nic się nie zmienia.

gdyby te pomiary były prawdą objawioną to topping d90 byłby najlepszym daciem na rynku gdy go miałem, ale go sprzedałem - bez żalu z resztą


mylisz się. to zakłada, że ludzie kierują się rozsądkiem, wiedzą a nie emocjami. to nie jest prawda
zauważ, że społeczność ludzi kupujących drogie sprzęty audio to na ogół banda snobów oderwanych od rzeczywistości.

to co piszesz
@10129: chryste ale bełkot, wymiana 1 opampa potrafi zmienić dźwięk ale to pewnie twoim zdaniem niemożliwe, w ogóle przyjmijmy że nic nie ma wpływu na dźwięk, wszystko pow. sinad 100 gra tak samo i tyle - wszyscy zadowoleni