Wpis z mikrobloga

@Kutafonix215: ja kiedyś zapytałem micka czemu nie kupił np. w covidzie jak była przestrzeń do negocjacji. powiedział "brak oferty". i ja to samo odczuwam, kupiłbym nawet po dzisiejszych cenach, tylko żeby towar był z równie wysokiej półki co cena. inna sprawa, że ja chcę w łodzi, a on w warszawie, czasem sobie patrzę waw i tam problem jest inny - towar jest, ale jestem za biedny
@affairz: pamietam tez jak ktos micka zapytal czy wezmie kredyt bk2pro, i ten odpowiedzial "pytasz dzika czy sra w lesie" xD. No tak to jest, dorwac perle na rozgrzanym rynku jest ciezko. Jak czytam wpisy ze komus zmienili cene mieszkania z dnia na dzien, to depresji idzie dostac.

Ale no, rozumiem ze brak kupna to przemyslany plan spadkowiczow a nie konsekwencja nieudanych poszukiwan.
@Kutafonix215: nie każdy na tagu czeka od 5 lat to po pierwsze, w tym momencie sytuacja jest tak tragiczna że nawet jakbym chciał to nic nie kupie. No może że bym miał 2 mln (i to na coś normalnego a nie premium). Nie sądzę że dużo ludzi dysponuje kwotą 2mln
@Kutafonix215: z tym kredytem to jeśli tylko bym mógł brałbym wymaksowany pod korek, jak jeszcze nie było dookreślone że program dyskryminuje małżeństwa miałem na oku upatrzone kilka ofert potencjalnie pod to ( ͡° ʖ̯ ͡°) to był nobrainer, gotówa zostaje zainwestowana a chata z kredytu, nie da się stracić w longtermie na tym imo, nawet w Łodzi
czasem sobie patrzę waw i tam problem jest inny - towar jest, ale jestem za biedny


@affairz: aż taka różnica jest w ofertach? W innym wątku chyba wspominałeś, że - jak na łódź - masz nielimitowane środki, więc rozumiem, że coś koło 1.5-2mln (duży rozstrzał, ale są oferty w tym przedziale w łodzi na otodom), a może nawet więcej - to w tej cenie nie znajdziesz nic zadowalającego w Wawie?
@daaw: w tym standardzie co w Łodzi szukam - na pewno nie. w Warszawie w takich kwotach masz "normalne" mieszkania w lepszych miejscach. to co by mnie jarało w warszawie to np. Fort Cze - zobacz ceny :)
@Kutafonix215: tego nie liczyłem. Ale mniej więcej rok temu prowadziłem z @Pastiboxem dyskusję na temat ekonomicznych przewag wynajmu nad własnością. Wtedy to był kredyt na 5 lat. I były dwie strategie: a/ strategia kredyt i kupno oraz b/ strategia oszczędzam i wynajmuję i kupię kupię potem. Obie strony na starcie miały 0 zł i ten sam budżet do dyspozycji w skali 1 m-ca. I mogły go przeznaczać na a/ kredyt i
stopy-kanadyjka - @Kutafonix215: tego nie liczyłem. Ale mniej więcej rok temu prowadz...

źródło: kalkulator_kredytowy_hipoteka_2022vs2023

Pobierz
@Kutafonix215: pi razy oko musiałoby spaść o tyle, ile zapłaciło się za wynajem + o tyle, o ile wzrosły ceny + uwzględnienie tego, że teraz kredyt jest na gorszych warunkach i płaci się chore odsetki + fakt, że 5 lat temu były lokalizacje bliżej centrum niż teraz.
Podsumowując: panie i panowie, musiałoby spaść (na oko) minimum o jakieś 50% od obecnych cen żeby można było nie żałować

pozdrawiam całe #nieruchomosci dobrych