Wpis z mikrobloga

#ps5 #ps4 #postal

Opowiem Wam w miarę ciekawą historię która mi się dzisiaj przydarzyła. Niecały miesiąc temu zamówiłem grę Postal 4 No Regerts w pudełku bezpośrednio od producenta Running With Scissors (zbieram gry w pudełku i je najbardziej preferuje). Zamówiłem wersję PS4 z myślą że odpalę ją również z natywną wersją PS5 (na psstore do zakupu jest tylko bundle z obiema wersjami, pomyślałem że warto mieć 2 wersję w jednym pudełku w cenie jednej:)). Niestety po włożeniu płyty do napędu okazało się że w pudełku jest tylko wersja PS4. Nie ma nigdzie opcji do darmowej aktualizacji do PS5, ani tam gdzie zazwyczaj jest w prawym dolnym rogu, ani po wejściu do w 3 kropki i wybraniu wersji, ani tak na prawdę nigdzie. Ale zauważyłem że w opakowaniu są również wizytówki do Twórców. Postanowiłem do nich napisać mail z tym problemem. Po krótkiej rozmowie (prawie jak czat to wyglądało, odpowiadaliśmy sobie od razu) Twórcy postanowili mi przesłać kod na grę w PSstore. Byłem zdziwiony takim obrotem spraw. Podziękowałem im bardzo że tak podeszli do sprawy. Ogólnie z tą serią jestem od dzieciaka, od pirackich wersji aż do teraz gdzie posiadam wszystkie części na steam (włącznie ze znienawidzoną 3), a teraz zbieram pudełka na konsole. Na ich stronie widnieje informacja w stylu że oni mają studio ponad 20 lat i oni są dla fanów. Właśnie takim gestem to udowodnili.
BTW wersja na PS4 wg ich wiedzy miała również wgrane ISO z wersją PS5, nie wiadomo czemu to nie pykło. Mają się kontaktować z Sony, do tej pory nikt im takiego problemu nie zgłosił.
  • 1
@BakaPL dodatkowo podpytałem o fizyczną wersję niedawno wydanego na konsole Postal Brain Damage, to odpowiedzieli że mają takie plany oczywiście, ale nie mają okienka wydawniczego na to bo szukają firmy z którą mogą nawiązać współpracę (i nie będzie to na pewno Limited Run Games na szczęście)