Wpis z mikrobloga

@marcinnowaik: Do szafy, Lewica! Przestańcie mi Kosiniaka molestować!
157+65+18 = 240.
Tusk jak będzie chciał to każdą prawicową reformę może przepchnąć z głosami połowy Konfederacji.
Zakładam że pokaźna socjaldemokratyczna część opozycji nie poprze prawicowych ustaw.
  • Odpowiedz
W Polsce to jest jednak dobrze, skoro największym problem jest aborcja.


@arais_siara: Jest mnóstwo problemów ale zawsze jak się pojawia aborcja to przychodzi taki @arais_siara i mówi W POLSCE TO JEDNAK DOBRZE ABORCJA NAJWAŻNIEJSZA.

Nie, nie jest to jedyny problem.
Tak, jest to ważny temat i w pewnym sensie taki znak światopoglądowy bo jak tu się zmieni to będzie to ważnym sygnałem że odchodzimy od katolicko-konserwatywnego średniowiecza
  • Odpowiedz
@pogromca_krasnali: A to cię nie przeraża?

– W Polsce wykrywalność raka piersi we wczesnym stadium wynosi ok. 41 proc., podczas gdy w innych krajach europejskich przekracza 50 proc. To pokazuje, że wykrywamy raka zbyt późno, zbyt wiele kobiet trafia do lekarza już w stadium zaawansowanym – mówi agencji Newseria Biznes Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej.


z leczeniem też nie jest lepiej

Za opóźnieniami w profilaktyce i diagnostyce idą
  • Odpowiedz
No tak, to jest tak wielki problem, aby przeprowadzać wcześniejsze wybory.


@arais_siara: Ogólnie w sytuacji idealnej - tak. Jeśli w jednej koalicji byli by przeciwnicy aborcji i zwolennicy to przecież pewne że światopoglądowo będą jak ogień i woda i by była to najbardziej krucha koalicja.
  • Odpowiedz
@arais_siara: taką analogią można powiedzieć że w Polsce jest jak w Szwajcarii bo i tu i tu jest ciepła woda w kranie. Dla wielu ludzie brak abo jest realnym problemem, to jest splunięcie w twarz połowie populacji z hasłem "nie będziesz mieć tego co na zachodzie bo ja mam demona pustynnego i #!$%@?". I to #!$%@?.
  • Odpowiedz
@marcinnowaik czy nowej koalicji taki problem sprawi
1. Przywrócenie "kompromisu aborcyjnego" sprzed pisowskich zmian
2. Przeprowadzenie referendum ale takiego prawdziwego z jasno postawionym bezstronnym pytaniem "czy jesteś za legalną aborcją do 12 tyg ciąży?". Poprzedzonego kampanią informacyjną przeciwników i zwolenników takiego rozwiązania i przede wszystkim zachęcającej do oddania głosu? Temat aborcji nie jest prosty ale to jeden z bardziej "ludzkich" dylematów w którym to społeczeństwo powinno mieć decydujący głos.
  • Odpowiedz
@arais_siara: Skoro aborcja jest nieistotna to niech przepchną jej liberalizacje i wtedy Lewica zamknie mordę i w ogóle zniknie bo nie będzie miała się czym innym zajmować.
Zresztą nie mamy tutaj podane czego autor tweetu oczekuje. Jeżeli dekryminalizacji aborcji to raczej trudno uznać to za jakieś ogromne oczekiwania ze strony Lewicy.
  • Odpowiedz
@Ayessare: nie wiedziałem, że jak ludzie z AK nie wprowadzali aborcji, to było to średniowiecze, a jak naziści i komuniści już tak, to jest to postęp i wolność, dobrze, że takie lewaki zrobiły więcej dla wolności od ludzi z AK xD Dziwnym trafem takie poglądy zawsze wygłaszają osoby, które z dumą mówią, że komunistyczna Rosja jako pierwsza zalegalizowała aborcję i oburzają się, że ktoś w kwestii zabijania dzieci śmie mieć inne
Roger_Casement - @Ayessare: nie wiedziałem, że jak ludzie z AK nie wprowadzali aborcj...

źródło: Fnf6kbvWIAAI-wu

Pobierz
  • Odpowiedz
@Madoxxx: Najwidoczniej politykom nie zależy na rozwiązaniu problemu aborcji, bo to dobry temat polityczny którym łatwo jest polaryzować scenę polityczną, i łatwo na nim ugrać głosy.
Mogliby zrobić na przykład referendum odnośnie aborcji do 12 tygodnia i naród by się wypowiedział, zapewne większość byłaby za i koniec tematu.
  • Odpowiedz
W Polsce to jest jednak dobrze, skoro największym problem jest aborcja.

@arais_siara: W Polsce najważniejszym problemem jest to, co wmówi pożytecznym idiotom TVN albo Gazeta Żydowska.
  • Odpowiedz
Skoro aborcja jest nieistotna to niech przepchną jej liberalizacje i wtedy Lewica zamknie mordę i w ogóle zniknie bo nie będzie miała się czym innym zajmować.

@Madoxxx: Tak jak zamknęła mordę i w ogóle zniknęła w innych krajach, w których domagali się legalizacji zabijania dzieci?
  • Odpowiedz
jedz se na slowacje mordowac dzieci :)


@troflix: nie mam takiego zamiaru, co najwyżej nieświadome płody ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(choć fakty biologiczne mówią co innego)


@Roger_Casement: fakty biologiczne mówią że płód jest żywy od 24 tygodnia więc może się z nimi zapoznasz zanim przytoczysz ¯\(ツ)/¯
Czy jak ktoś kogo nie lubisz miałby opinie na jakiś temat to specjalnie byś uważał inaczej? Bo na tym się
  • Odpowiedz
Tusk jak będzie chciał to każdą prawicową reformę może przepchnąć z głosami połowy Konfederacji.


@harcerz: Tak poważnie, dlczego ktokolwiek miałby z tymi ludźmi rozmaiwać? :D
  • Odpowiedz
@arais_siara: Tak, aborcja jest największym okołomedycznym problem, bo #!$%@?ła nam dzietność o dobre kilkadziesiąt tysięcy i zabiła ileś kobiet. Czy wy #!$%@? nie potraficie tego zrozumieć? Czy debile od "ale aborcja to zuo" mają zbiorowy FAS czy #!$%@? #!$%@? mózgowe?
  • Odpowiedz
Tak jak zamknęła mordę i w ogóle zniknęła w innych krajach, w których domagali się legalizacji zabijania dzieci?


@ibilon: Kolejny prawak, co #!$%@? nie rozumie biologii, etyki, nic i protezuje to katolskim bełkotem o zabijaniu dzieci.

Oddałes nerkę? NIE? O ty morderco, ktoś umarł.
  • Odpowiedz