Wpis z mikrobloga

Ceny mieszkań przekraczają kolejne absurdy.

Weźmy nową inwestycję w Warszawie - https://livinpraga.pl/

Położenie: obiektywnie to mocno takie sobie. Owszem, 600m od powstającego bloku jest PKP Warszawa Praga, ale... nie da się tam dojść, bo nie ma jak przejść przez teren byłego FSO, trzeba zasuwać dookoła, co daje PONAD TRZY KILOMETRY.

https://i.imgur.com/mdLsAGL.jpg

Zostaje tramwaj, którym dojazd do centrum z dojściem zajmuje w najlepszym przypadku 25 minut... ja z podwarszawskiej wsi jadę 27 minut KM-ką. Więc słabiutko.

W okolicy są rozpadające się hale post-FSO, które straszą dziurawymi elewacjami i brakiem okien. Za halami - górka rozrządowa i około 30 torów, zgrzyt przetaczanych składów nocami. W bezpośredniej okolicy prawie nic nie ma.

Stan: dziura w ziemi.

Cena?

870 000 zł za 59m^2 + obowiązkowe miejsce postojowe za 30k. Czyli 900k, żeby dostać stan deweloperski. Pęknie milion, by się wprowadzić.

...

#nieruchomosci
  • 21
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Sprzeda się do końca roku. To nie taka zła lokalizacja, co prawda teren poprzemysłowy ale za to blisko do torowiska i nie ma w okolicy żadnych usług.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Wybrałeś akurat jedną z tańszych inwestycji na terenie poprzemysłowym, który dopiero się będzie zmieniał i to w perspektywie dziesięcioleci niż lat najbliższych. Zobacz sobie co się dzieje na Kamionki, Goclawiu, czy Bemowie. Jeszcze rok, dwa lata temu były tam przystępne ceny.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: @perfumowyswir: hula kula, biedronka, strzelnica, spa i centrum fitness z basenem o ile się nie mylę, szkoła wyższa (albo dwie) i łatwy wylot na centrum że Starzyniaka. W okolicy kilka ciekawych firm w tym CD projekt nie jest to zła lokalizacja.
  • Odpowiedz
  • 0
cena za lokalizację jest dobra


@perfumowyswir: A jeszcze rok temu była Liwska koło metra za 10500zł/m^2 ;)

Zresztą nadal jest, zostały resztki mieszkań w pierwszym budynku za 12000/m^2 i drugi budynek za 14000/m^2

a jednak wygoda z metra w zasięgu ~10min piechotą to fajna sprawa

Ty swoim KM jeździsz co godzinę


@perfumowyswir: co pół :) Tramwaj też nie śmiga co 5 minut, to nie metro. Stąd moje zdumienie na temat
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: zależy jaki tramwaj 1 co 8 minut, a masz kilka linii, przeważnie jadących w podobnych kierunkach, więc tym lepiej. No i do metra ta lokalizacja ma też dobre połączenie.
A byłeś przy tej liwskiej? Ja bym tam mieszkania i za te 10k/m2 nie chciał, rok temu to były i lepsze okazje do wyboru. Ja jak usłyszałem o kredycie 2% to od razu kupiłem mieszkanie, przecież to co się stało było
  • Odpowiedz
  • 0
@perfumowyswir: Byłem, dziwnie głośno w środku było. Bardzo było słychać tę ulicę. Niby okna zamknięte (i nowe) a w środku szum.

Ale z drugiej strony (od tych warsztatów) już było spoko.
  • Odpowiedz
  • 1
hula kula, biedronka, strzelnica, spa i centrum fitness z basenem o ile się nie mylę, szkoła wyższa (albo dwie) i łatwy wylot na centrum że Starzyniaka. W okolicy kilka ciekawych firm w tym CD projekt nie jest to zła lokalizacja.


@Reanef: No ale to konkretna firma i konkretna szkoła (i to jakaś prywatna, nie UW/PW), co jest atrakcyjne tylko dla pracowników/studentów tych firm/uczelni. Centrum fitness to chyba wszędzie masz w Warszawie
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: 5 lat temu to szło się wybudować 30 minut eską za 350 k i z działką za 40k wiec to nie jest wyznacznik. To miejsce się szybko rozwija i jak na obecne standardy jest mocno obiecujące imho. Do metra jest rzut beretem czymkolwiek, a na Annopolu robią pętlę tramwajową. Okolica się szybko rozwija a patologiczne rudery są zastępowane systematycznie porządnymi budynkami. Czekam z niecierpliwością na rewitalizację brzeskiej i kijowskiej w
  • Odpowiedz
  • 0
@Reanef: Z drugiej strony, jesli już rozwijające się miejsca, to IMO zdecydowanie lepiej na trasie 3. i 4. linii metra

czyli Gocław i Tarchomin

metro to super wygoda i duży wzrost wartości, gdy jest blisko domu

Na tym miejscu z Livin Pragi nigdy nie będzie metra, przynajmniej nie do 2050, a metro z przesiadką to już nie to samo

Wciąż uważam, że to miejsce nie powinno kosztować więcej niż znacznie lepiej
  • Odpowiedz
870 000 zł za 59m^2 + obowiązkowe miejsce postojowe za 30k. Czyli 900k, żeby dostać stan deweloperski. Pęknie milion, by się wprowadzić.

@Yuri_Yslin: nowe etapy jagiellońskiej na przeciwko to okolice 20k wzwyż, także to co wrzuciłes to okazja XD
@Yuri_Yslin

W okolicy są rozpadające się hale post-FSO, które straszą dziurawymi elewacjami i brakiem okien

Bez przesady... i dojazd i okolica jest akurat całkiem fajna, poza tym powstanie tam ogromne osiedle w
  • Odpowiedz
  • 0
dojazd i okolica jest akurat całkiem fajna, poza tym powstanie tam ogromne osiedle w nastepnych latach.


@chinski_pierozek: Kurczę nie wiem co tam jest fajnego, z prawej tory, z lewej dzika Wisła, więc w zasadzie musisz poruszać się jedną ruchliwą ulicą w kierunku północ/południe, przy której stoi blok. Kiedyś to pewnie ucywilizują, ale jak za ok. milion złotych to jak dla mnie na obecną chwilę katastrofa.
  • Odpowiedz
  • 0
nowe etapy jagiellońskiej na przeciwko to okolice 20k wzwyż


@chinski_pierozek: Czyli 1,5 melona za 60 metrów?

Za 1,5 melona jest mieszkanie w samym centrum 75m^2 w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy koło Bagateli, więc nie wiem, kto to kupi.
  • Odpowiedz