Wpis z mikrobloga

Jaki ekspres do kawy w budżecie powiedzmy do 3000 (może być ciut więcej, najwyżej poczekam na promkę) żeby spełniał wymagania:
- stalowy młynek
- możliwość zmiany rozmiaru napoju - często są ekspresy gdzie jest jeden stały rozmiar i żeby zrobić dużą kawę to trzeba robić do jednego kubka 2x ten sam program i kawa robi się mocna bo to tak naprawdę dwie kawy
- najpopularniejsze napoje: espresso, latte macchiato, cafe latte, spienione mleko itd.
- przyjazny interfejs, fajnie jak dotykowy ale żeby działał sensownie
- żeby był dobry i osiągalny serwis w razie czego - podobno z Krupsem jest problem tzn mało części, mało kto chce to naprawiać i może gwarancję wytrzyma ale po gwarancji wali się na potęgę

Znajdzie się coś? Co jakiś ekspres znajduje to nie ma czegoś z listy wyżej...

#ekspres #ekspresdokawy #kawa
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@zenon_z_chorzowa1: no i też ten Phillips ma młynek ceramiczny a ja się znowu naczytałem że lepszy jest stalowy bo jest wytrzymalszy i do tego drobniej mieli kawę przez co podobno ma być smaczniejsza ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha: EQ7 i EQ8 chyba już nie produkują, wszędzie pustki w magazynach i dostępne są tylko EQ6 ale one znowu mają podobno kiepski interfejs, młynek ceramiczny i jeszcze coś tam było nie tak jak czytałem opinie
  • Odpowiedz
@Rst00: ja bym jedynie radzila nie brac z jakimis pojemnikami tylko rurką do mleka

bo myć ten pojemnik, to jest dramat (_ )
  • Odpowiedz
  • 1
@jmuhha: no właśnie sam nie wiem co lepsze. Z jednej strony pojemnik fajny bo widać ile mleka, też można schować do lodówki, a z drugiej trzeba myć chociaż to nie jest duży problem i można myć w zmywarce podobno. Chyba w tym względzie mi wszystko jedno
  • Odpowiedz
@Rst00: Ja mam EQ6 od 2019 roku i jest spoko. Oprócz młynka, to pewnie spełnia wszystkie z twoich wymagań.
Kupowałem go w promocji za 2000zł. Nic lepszego w tych pieniądzach chyba nie było (zależało mi na słomce do mleka, a nie dodatkowych pojemnikach).
  • Odpowiedz
  • 0
@Notakaprawda: wiesz co, próbuję znaleźć opinię gdzie czytałem (gdzieś chyba na ceneo) ale coś nie mogę znaleźć. Generalnie ktoś tam pisał że menu jest nieintuicyjne i można iść tylko "dalej" a nie można się cofać i trzeba całe menu przeklikiwać od nowa. Nie jestem teraz w 100% pewny ale tak na 90% że było to właśnie do tego Siemensa EQ6. Jeżeli masz i kolega @mariecziek też ma to możecie potwierdzić czy
  • Odpowiedz
  • 0
@mariecziek: a dopytam jeszcze osobno, jaki masz konkretnie model? Z tego co widzę to ten EQ6 występuje w iluś wariantach np. S100, S300, S700 itd.
  • Odpowiedz
@Rst00 mam s300. Te modele z wyższymi liczbami pewnie mają dodatkowe rodzaje kawy do wyboru, pewnie jakieś flat white czy coś takiego.

Co do menu, to niespecjalnie w nim grzebię, raz zmieniałem wielkość filiżanki i to tyle. W tej chwili nawet nie pamiętam jak się nawiguje, chyba jest opcja wstecz, ale nie masz opcji do góry, menu przewijasz tylko w dół
  • Odpowiedz
  • 1
ale nie masz opcji do góry, menu przewijasz tylko w dół


@mariecziek: no to pewnie o to chodziło. No nic, pomyślę jeszcze i będę czekał na BlackFriday, wtedy coś zadecyduję. Dzięki za informacje :)
  • Odpowiedz
@mariecziek: s500 ma to samo co s300, plus dodatkowo 2 przepisy kawowe i pompę 19sto barową. s700 ma dodatkowo +2 przepisy, podświetlenie przedniego panelu, podgrzewanie filiżanek. panel eq.6 ma mega intuicyjny, po 4 latach stwierdzam że jest super szybki, domyślny i po prostu zajebisty. Siemensa sprzedaję od groma.
  • Odpowiedz