Wpis z mikrobloga

Szukam telefonu dla taty,

ma teraz jakis badziew i szukam czegos dla niego na #android z opcja #lineageos

budżet do 1500pln / 2k max; wymagane jest dual sim z opcja esim, nie lubi nosić w kielni desek do krojenia typu 6,6' i wiecej (poza motka edge 30 neo nie ma, a rzeczona 30 neo ma juz rok i niewiele aktualizacji przed nia)

na te chwile patrze i jedynie co to #motorola ma cos w tym budzecie sensownego, #miui w niczym ojcu nie przeszkadzał

#xiaomi #smartfony #smartfon #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@octopussy8: szukałam latem czegoś, co nie będzie zamulało się samo apkami systemowymi i ostatecznie padło na motorolę. Po trzech miesiącach użyszkodnik nadal zachwycony sprzętem. Konkretnego modelu nie polecę, bo to 6, z hakiem, ale generalnie nic sensownego poza motką nie trafiłam.
  • Odpowiedz
telefon teraz to dowód, karta kredytowa, bank i wiele innych. [...]


@niegwynebleid: może nie każdy chce to mieć w telefonie, wtedy lineageos jest jak najbardziej właściwym wyborem.

@octopussy8: motorola to dobry wybór, bo ziomki długo robią buildy dla tych telefonów, np. moja stara moto G5 cały czas dostaje aktualizacje, choć ze względu na ograniczenia sprzętowe zatrzymała się na 18.1; to 30 neo jeszcze długo poleci na lineageos
  • Odpowiedz
@octopussy8: tylko motorola dla rodzica, przerabiałem z matką pół roku temu. Wcześniej miała xiaomi i wiecznie coś jej przeszkadzało i denerwowało (głównie upośledzony/urojony/wirtualny czujnik zbliżeniowy powodował, że klikała głową i rozłączała albo zawieszała rozmowę). Od czasu przejścia na moto zero skarg, użytkownik całkowicie zadowolony.
  • Odpowiedz
@octopussy8: popatrz na Pixele. Nie wiem jak wygląda przerabianie ich na custom Romy, ale 6a można dostać w założonym budżecie. Soft to czysty android bez chińskich nakładek, bateria trzyma elegancko, zdjęcia robi ładne. Same plusy.
  • Odpowiedz