Wpis z mikrobloga

  • 5
@perla-nilu: 114 BZ rosyjskiej armii została stworzona na bazie "zlepienia" kilku brygad należących wcześniej do 1 Korpusu Armii Donieckiej Republiki Ludowej. Oni od początku, od 2014 r. odwołują się w symbolice do czasów ZSRR i Armii Czerwonej.
  • Odpowiedz
Prawdopodobnie początek końca ukraińskiego wybrzuszenia frontu w rejonie


@Thorkill: Wszystko ku temu zmierza. Ukraińcy już jakiś czas temu odpalili propagandę na 300% i podali, że w jeden dzień Rosja straciła 55 czołgów i 120 BWP i 33 sztuki artylerii (20.10). Pójdzie pewnie narracja, że może i Ruscy zdobyli, ale ponieśli taaakie straty, że hej. Jak się to podliczy do kupy to się okaże, że według ukraińskiego excela Rosja poniosła o Awdijiwkę
  • Odpowiedz
  • 1
@Szinako: Już drugi raz oglądam ten film i wydaje mi się, że Rosjanie wykurzyli Ukraińców z podziemnych umocnień na hałdzie jakimś gazem łzawiącym albo podpaleniem tych odpadów/korytarzy od wewnątrz? Nie wiem ale jakoś tak to wygląda.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Ciężko powiedzieć. Ale zdarzało się, że ruscy wrzucali granat łzawiący do ukraińskich okopów, a potem na tych, którzy wyszli zrzucali normalne granaty. Możliwe, że to też po prostu pył, bo tego typu odpady strasznie pylą gdy są suche albo mogło też dojść do ich zapłonu.
  • Odpowiedz
@Szinako: da, da Ukraińcy sami niszczyli swoje czołgi aby o tym kręcić filmiki że niby kacapskie ;)
Towarzysz w dobrym humorze bo kompany zdobyli hałdę … uuuurrrraaa ;))
  • Odpowiedz
da, da Ukraińcy sami niszczyli swoje czołgi aby o tym kręcić filmiki że niby kacapskie ;)


@wladdan: Fajny fikołek jak zwykle przekręcający sens czyjejś wypowiedzi. Ja nie twierdzę, że ruscy nie ponieśli strat. Ale wierzyć w to, że ruscy w jeden dzień stracili 55 czołgów i 120 BWP to trzeba być wladdanem albo bayzedem. Scenariusz działania jest znany od dawna. Ukraina gdzieś zniszczy sporo ruskich i wrzuci nagranie to potwierdzające. A
  • Odpowiedz
  • 10
da, da Ukraińcy sami niszczyli swoje czołgi aby o tym kręcić filmiki że niby kacapskie


@wladdan: Rosjanie stracili według wyliczeń wiarygodnych, obiektywnych osób od początku ofensywy pod Awdijiwką 85 sztuk wozów bojowych w tym 24 czołgi. To dużo mniej niż podają też wszystkie ukraińskie kanały z psełami w awatarach. Faktem jest także że w ostatnich 3-4 dniach to całe NAFO odpaliło kampanię propagandową odnośnie rzekomej porażki Rosjan pod Awdijiwką. Obok wyolbrzymiania
  • Odpowiedz
@Szinako: ale możesz podać źródło tych rewelacji że Ukraina podała że zniszczyła więcej niż kacapy mają?
Bo takich danych nie widziałem.Oprócz kacapskich statystyk, które tak twierdziły że zniszczyli więcej samolotów i czołgów niż Ukraina posiadała. W żadnej statystyce ukrainśkiej nie zbliżono się do ilości krańcowych kacapskiego sprzętu.
Co do reszty wypowiedzi to nie ma na tej wojnie wiarygodnych źródeł, bo nie każdą stratę da się sfotografować.
  • Odpowiedz
od początku ofensywy pod Awdijiwką 85 sztuk wozów bojowych w tym 24 czołgi.


@Thorkill: Czytając wykop i niektóre twitterowe kanały to odniosłem wrażenie, jakby ruscy odnosili dwa razy większe straty, ale dziennie od prawie 2 tygodni pod tą Awdijiwką.

W rzeczywistości były to Zil-y-131 i zostały wykorzystane do rotacji żołnierzy na linii frontu


@Thorkill: To kolejny raz pokazuje, że po stronie Ukrainy propaganda też jest silna. A użytkownicy śmiejący się
  • Odpowiedz
@Thorkill: Nie wiem jak się zapatrujesz w "Podróże bez Paszportu", ale przed chwilą dodali filmik o sytuacji pod Andrijiwką. Kozubel twierdzi, że te flagi zostały wbite ale zaraz potem rosyjscy żołnierze się wycofali.
Udostępniam od razu z odpowiednim fragmentem.
arkan997 - @Thorkill: Nie wiem jak się zapatrujesz w "Podróże bez Paszportu", ale prz...
  • Odpowiedz
  • 0
@arkan997: Pewnie ci Rosjanie co wstawili te flagi, następnie się wycofali więc Kozubel ma racje. Ale co to właściwie zmienia w ogólnej sytuacji? Ci akurat się wycofali, ale flaga została. Czyli Ukraińcy flagi zdjąć też nie mogą. Czyli szczyt hałdy jest na pewno szarą strefą. Ale już północne i wschodnie podnóża tej hałdy są pod kontrolą Rosjan i tam praca pewnie wre, tworzone są schrony, okopy i rowy łącznikowe. No i
  • Odpowiedz
  • 2
@arkan997: Tu masz inny przykład na pewnego rodzaju negacje faktów przez naszych mocno pro-ukraińskich obserwatorów tej wojny. Nagle Terikon stał się nieważny. W dodatku według "speca" wojska ukraińskie nie miały tam pozycji obronnych choć na tym rus filmiku z zetknięciem flagi widać je wyraźnie bo wychodzą z nich ukr zołnierze. Więc mamy do czynienia z kompletną odklejką.
Thorkill - @arkan997: Tu masz inny przykład na pewnego rodzaju negacje faktów przez n...

źródło: Screenshot 2023-10-24 at 19-57-03 Tomasz Fit on X

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@arkan997: Kolejne potwierdzenie że szczyt hałdy to szara strefa. Tradycyjną metodą czyli podejściem kilkoma żołnierzami pieszo i strąceniem/rozerwaniem jej rękami nie mogli tego zrobić.
  • Odpowiedz
@Thorkill i na to przekazujemy ukrom grube pieniądze? Żeby kawałek szmaty stracić? Nie lepiej drony wykorzystać na żywy cel czy też na sprzęt ruskich? A później tylko żebraja od innych bo na głupoty przeznaczają sprzęt
  • Odpowiedz