Wpis z mikrobloga

Pytanie do elity wykopu i korposzczurków.

Skończyłem niedawno 26 lat i uwalono mi troszkę pieniążków z wypłaty. Pracuję jako analityk i mam około 1.5 lata doświadczenia (obszar danych i IT). Jestem na liście do awansu na nowy rok ale wiem ile maksymalnie dostanę, a rynek już oferuje więcej, a zatem:
- Zostać w firmie, dostać 20% podwyżki (wyjdzie około 12k brutto) i nabrać doświadczenia
- Zmienić firmę i się nie obawiać (rynek oferuje około 14-20k brutto)

#pracbaza #korposwiat #pracait #informatyka #programowanie #programista15k
  • 23
@dexterpol

Pytanie do elity wykopu i korposzczurków.


Skończyłem niedawno 26 lat i uwalono mi troszkę pieniążków z wypłaty. Pracuję jako analityk i mam około 1.5 lata doświadczenia (obszar danych i IT). Jestem na liście do awansu na nowy rok ale wiem ile maksymalnie dostanę, a rynek już oferuje więcej, a zatem:

- Zostać w firmie, dostać 20% podwyżki (wyjdzie około 12k brutto) i nabrać doświadczenia

- Zmienić firmę i się nie obawiać
  • 1
@bojackHorsemanPatataj: Ja nie jestem analitykiem biznesowym w żadnym projekcie IT i nie zbieram żadnych wymagań od klientów. Jestem analitykiem w zarządzaniu i inżynierii danych, zajmuje się ETL i big data. Byłem na stażu jako BA i dziękuję pracować z #!$%@? klientami i niedorozwiniętym devami. Wpisz sobie na justjoin „data engineer” albo „data analyst” i zobacz jak wygląda stawki zamiast #!$%@?
@dexterpol

@bojackHorsemanPatataj: Ja nie jestem analitykiem biznesowym w żadnym projekcie IT i nie zbieram żadnych wymagań od klientów. Jestem analitykiem w zarządzaniu i inżynierii danych, zajmuje się ETL i big data. Byłem na stażu jako BA i dziękuję pracować z #!$%@? klientami i niedorozwiniętym devami. Wpisz sobie na justjoin „data engineer” albo „data analyst” i zobacz jak wygląda stawki zamiast #!$%@?


Ta, zayebiste, dla midów widełki typu 11-20k gdzie 90% tyra
  • 0
@bojackHorsemanPatataj: Bo napisałeś, że ktoś kto robi >5 lat może pracuje za 20k, ja się zgadzam, że na pewno są takie osoby, ale stawki na takie stanowiska dla seniorów wcale nie są gorsze na rynku od klasycznego programisty. Ja mogę liczyć maks na to co napisałem wyżej, natomiast raczej lepiej jeszcze posiedzieć na tyłku.
@bojackHorsemanPatataj ale nie mierz każdego swoją miarą i weź pod uwagę, że bardziej ogarnięte osoby mogą liczyć na lepsze oferty w lepszych miejscach. Jak kto tu kiedyś napisał, że dostał się w Polsce na swój pierwszy staż w IT za 17k netto miesięcznie to ludzie w komentarzach próbowali to wyprzeć, a sam znam takie oferty. Są firmy w Polsce gdzie junior zaczyna się od 20k+, w 2023. Musisz to zaakceptować.
@Bejro: ok, jakie to firmy? Bo pracuję aktualnie w firmie, która słynie na rynku z bardzo wysokich stawek, ale poniżej średniego mida nikt by tu 20k nie zarobił.

Mi to koło chvja lata, piszcie sobie nawet, że juniorzy mają po 50k tylko tagujcie to jakoś chociaż #urojeniaprzegrywoidalne

Tylko nie mówmy o tych ofertach 2-3 firm, których oferty zawsze są najwyższe, bo zwyczajnie zbierają cv i wystawiają jakieś absurdalne oferty z widełkami
  • 0
@Bejro: @bojackHorsemanPatataj Junior za 20K? No bez jaj już XD mi każdy mówi że jestem przepłacony, a mieszkam #!$%@? w wojewódzkim i trzeba płacić ogromne pieniądze za sam fakt życia tutaj, 7-8k netto w dużym mieście to co to teraz jest? Zaczynałem od 9k brutto jako junior po roku stażu ze stawką 25zl na godzinę