Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, kupiłem swojego pierwszego T480 na znanym portalu aukcyjnym. Dotarł cały nie porozbijany lecz wyładowany do zera. Po naciśnięciu zasilania ani dioda nie zaświeciła. Podpiąłem naładowałem do fula (aż zaświeciła się biała dioda przy gnieździe). Laptop się odpalił, pobawiłem się dłuższą chwilę. Bateria wbudowana się wyładowała i zaczęło ciągnąć prąd z baterii zewnętrznej i nagle przy wskazaniu 70% pojemności baterii zewnętrznej wszystko zgasło. Ponownie naładowałem i zaglądnąłem na stan baterii, główna 96 cykli, pojemność 20430 z 24000 mWh, zewnętrzna 82 cykle pojemność 19230 z 2400 mWh. Wyjechałem baterie do 5% aż się Windows zamknął. Ponownie podpiąłem ładowarkę i nie chciało ładować baterii zewnętrznej oraz napisało że „pojemność akumulatora to tylko 39% pierwotnej pojemności po pełnym ładowaniu” troszkę się zniesmaczyłem i znowu rozładowałem do 5% oraz podłączyłem do ładowarki. Teraz pokazuje że główny akumulator ma 16% zużycia i pojemności 20020 mWh oraz zewnętrzny 30% zużycia i 16690 MWh pojemności. I po 8 godzinach uciekło 5% baterii, na wyłączonym laptopie. Ten laptop według was jest sprawny czy lepiej to w #!$%@? odesłać ? Specjalistą nie jestem ale akumulator poniżej 100 cykli to chyba nie #!$%@? akumulator a dzieją się takie cyrki.

#thinkpad #laptopy #lenovo #komputery #programowanie #laptop #notebook
  • 5
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska Jak wróciłem z roboty to zapuściłem ten reset, bo gdzieś na wypoku wyczytałem. Długo to trwało. Po zakończeniu napisało akumulator główny: „ukończone: resetowanie powiodło się, pojemność: od 9.36 Wh do 20.36 Wh. Zapasowy akumulator, powiodło się, pojemność od 17.83 Wh do 11.86 Wh. Będzie to żyło czy lepiej ładnie spakować ?
  • Odpowiedz