Wpis z mikrobloga

Co zrobić, gdy ktoś zarejestrował mój znak towarowy? Wywiad z Prezesem Urzędu Patentowego RP

https://www.youtube.com/watch?v=KdTTm_kzZmY&list=PLEY-zSsDUaSiQfWVP4OpwHLpesQCQFiPg

W Urzędzie Patentowym panuje zasada: kto pierwszy ten lepszy. Czyli ten, kto złoży wniosek o rejestrację znaku szybciej jako pierwszy dostanie ochronę. Urzędnik nie weryfikuje czy taki podmiot może się o taką rejestrację ubiegać. Czeka jedynie czy ktoś nie złoży formalnego sprzeciwu. To właśnie sposób na kradzież praw do marki. O aktywność trolli patentowych zapytałem prezes Urzędu Patentowego RP, Panią Edytę Demby-Siwek. Dopytałem jakie narzędzia prawne ma pokrzywdzona firma, której ktoś zastrzegł znak towarowy. Okazuje się, że są trzy:
1) uwagi do zgłoszenia;
2) sprzeciw do rejestracji;
3) wniosek o unieważnienie.

Każde ma jednak swoje ograniczenia, których musisz być świadomy. Generalnie najlepiej jest zabezpieczyć się przed takimi problemami występują o ochronę jako pierwszy. Dzięki temu znikniesz z pola zainteresowania trolli od znaków towarowych. To oznacza, że nie będziesz musiał walczyć o swoją markę ponieważ nikt nie będzie Cię atakował. Osiągniesz to umieszczając po rejestracji symbol R w kółku przy logo.

#prawo #prawnik #poradnik #przedsiebiorczosc #firma #ciekawostki #biznes #znakitowarowe #nazwa #logo #wynalazek #naming #nazwa #prawodlaciebie #plagiat #inspiracja #opracowanie #patenty #patent
  • 2