Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wyjaśni, ale tak żebym faktycznie zrozumiał ideę zakazu handlu w niedzielę? Trafiłem na kolejny z kolei wpis na fejsie z jakimiś sondami ulicznymi i #!$%@? Ci ludzie tam niepodległości by tak nie bronili jak bronią utrzymania zakazu handlu. A jak dla mnie jest to chyba najgłupszy pomysł jaki PiS wprowadził z całym szacunkiem do popierających zakaz.

Dlaczego dotyczy to tylko sklepów? Dlaczego stacjonarnych, a nie online też? W czym gorsi są pracownicy żabki, stacji benzynowych, kin czy restauracji? Oni nie mogą spędzić czasu z rodziną? Dlaczego nie można tego uregulować na zasadzie większej pensji w niedzielę, lub ustawienia grafików tak, aby ktoś miał wolny np piątek? Dlaczego ludzie mówiący hurr durr to se sam idź pracuj w niedziele po prostu nie zmienią pracy skoro im nie pasuje praca w niedzielę?

Tu jest masa pytań, na które zakaz handlu w niedzielę to dla mnie trochę takie rozwiązanie problemu typu Bóg tak chciał i tak nie wolno, co nie muszę mówić ile ma sensu logicznego. I to wszystko w erze cyfryzacji idącej tak daleko, że zakupy dowozi Ci gość z Glovo, który może kupić te produkty na kasie samoobsługowej XD Totalnie nie kumam zakazu handlu w niedziele.

#polska #bekazpisu #wybory
Pobierz ruda_stuleja - Niech mi ktoś wyjaśni, ale tak żebym faktycznie zrozumiał ideę zakazu ...
źródło: obraz_2023-10-23_120928597
  • 9
Trafiłem na kolejny z kolei wpis na fejsie z jakimiś sondami ulicznymi i #!$%@? Ci ludzie tam niepodległości by tak nie bronili jak bronią utrzymania zakazu handlu.


@ruda_stuleja: Filmiki z sondami ulicznymi to najbardziej tendencyjne propagandowe gówno w internecie. Możesz tak sprzedać każdą kłamliwą narrację i to nawet bez używania podstawionych ludzi, wystarczy że przez cały dzień łażenia zapytasz o coś kilkaset osób to statystycznie nie ma bata i na kilka
@dran2: Super, a co z komentarzami pod spodem? Nie chciało mi się zamazywać nazwisk, ale było kilka tysięcy reakcji popierających zakaz. Wiele tych komentarzy z błędami ortograficznymi.

@woskrosenie No wiadomo, nie bez powodu emeryci teraz tak panikują o 13 i 14. Nie zmienia to faktu, że powinniśmy patrzeć na społeczeństwo jako całość.
@ruda_stuleja: Jakby się CH zjednoczyły, każde postawiłoby kapliczkę z plebanem na etacie to jestem pewien że zakaz zostałby błyskawicznie zdjęty, bo nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o banknoty. CH były konkrencją, od wielu lat kościół tak ich postrzegał bo ludzie zamiast do kościółka na tacę wydawali kwit w sklepach. Więc pozbyli się rywali a zamiast tego nie zyskali nic bo ludzie coraz rzadziej do kościoła chodzą XD
@ruda_stuleja nie popieram tego zakazu, ale to są argumenty za tym zakazem:
-większość ludzi ma wolne w niedzielę. Więc możesz spędzić cały dzień z rodziną. Wolne w poniedziałek to nie to samo. Dzieci są w szkole na przykład.
-dlaczego nie inne branże? Bo handel dalej będzie spełniał swoje podstawowe zadanie jak nie będzie działać w niedzielę. Sklepy nie straciły klientów. Kina już by straciły.
-argument idź zatrudnij się gdzie indziej jest głupi.
@volodia
- większość ale nie wszyscy. Np pracownicy komunikacji publicznej, służby zdrowotnej, służb mundurowych. Oni też mają rodziny. To na prawdę jest do pogodzenia grafikiem tak samo jak się to dzieje w wyżej wymienionych branżach.
- Nie miały jak. Baza klientów jest ta sama. Ale czy sklepy które tego dziurawego zakazu nie obeszły nie wychodzą na tym lepiej. Żabki rosną jak grzyby po deszczu. Dosłownie co 100 metrów potrafią być. Gdzie groszki,