Wpis z mikrobloga

Pytanie do konfederatów, jak wam się podoba życie w społeczeństwie w którym nie ma podatków, nie ma żadnych głupich przepisów, rządzi prawo naturalne i 'kościelne'? Poniżej przykłady z osiedli romskich które właśnie tak funkcjonują. Dom, grill i dwa samochody.

To jest wasze marzenie?

#konfederacja #bekazkonfederacji #polityka #bekazkuca
Pobierz pomidorowymichal1 - Pytanie do konfederatów, jak wam się podoba życie w społeczeństwi...
źródło: 05-cyganie
  • 58
@pomidorowymichal1: nie wiem kto cie tego uczył, ja natomiast wiem że najbardziej rozwinięte kraje w których podatki są najwyższe nie rozwijają się..A produkcja przechodzi do krajów rozwijających się.
I dodam do tego fakt obecnego globalizmu, korporacjonizmu, gdzie mała konkurencja jest niszczona przez globalnych liderów, a liderzy naciskiem forsują prawo pod siebie.
& obecnie mamy wojny i będziemy mieli kolejną dużą, wiele na to wskazuje.
Pobierz patryk-milanoyt - @pomidorowymichal1: nie wiem kto cie tego uczył, ja natomiast wiem ...
źródło: ghwk9kuTURBXy81MTNhMmQ3Mi0xZTg5LTQwNmQtYjViNi02ZGZiMTUwM2RmNmMuanBlZ5GVAs0CqADCw94AAaEwBQ~2
rozwijać się rozwija ale jest średnio, bardzo dużo usług się zwija, dorabiam se w branży przeprowadzkowo-budowlanej i widzę jak obroty wszędzie spadają, ludzie oszczędzają na wszystkim itd


@Towarzysz_Pawulon: Zwija się przez tragiczne decyzje pisu i błędy, nepotyzm i rozrzutnictwo.
Koalicja nie jest winna temu stanu rzeczy
ja natomiast wiem że najbardziej rozwinięte kraje w których podatki są najwyższe


@patryk-milanoyt: mają najwyższy poziom życia przeciętnego mieszkańca (w krajach demokratycznych). Poza tym pokazujesz grafiki których nie rozumiesz.

Co z tego że coś ma 7% wzrostu skoro wzrasta z poziomu (przykładowo) 10 do 10,7 kiedy takie niemcy wzrastają o "marne 2%" z poziomu 200 do 204 gdzie realnie jest to 3x więcej niż pierwszy przykład?

Drugie pytanie, chciałbyś żyć w
fakt obecnego globalizmu, korporacjonizmu, gdzie mała konkurencja jest niszczona


no ta, nie żeby ci giganci od lat pakowali miliardy w startupy. Uber, Stripe, TikTok, Instagram, Spotify, Slack, Twitter, Discord, Airbnb, Facebook, Tesla, Spacex to w ogóle nie są firmy które powstały albo zaliczyły główny wzrost mniej więcej w ostatniej dekadzie XD

Mało wiesz a dużo krzyczysz. Powinno być ci wstyd.
@pomidorowymichal1: ale co te firmy mają do rzeczy? Weźmy 1 takiego ubera który metodą nieuczciwej konkurencji wykosił małych przedsiębiorców, i dalej kosi.
Brak kas, brak zus u pracowników, ktoś wziął się za to??? Nie bo to firma z zapleczem z którą ciężko walczyć. A takiego Janusza złotówę, myk zus 2k miesiąc, pit, cit itd.oczywiście fakt wolnego rynku gdzie jest aplikacja wygoda tanio itd. Ale chciałbym zobaczyć co stało by się z
@patryk-milanoyt: no #!$%@? wiesz, ceny przejazdów spadły o połowę jakoś przy dramatycznie wielkim wzroście jakości usług. A kierowcy płacą zus, uber podatki wszystkie należne. "Kasę" masz w aplikacji.

Napisałeś że małe firmy są niszczone przez korporacje a to właśnie uber był małą firmą która wymiotła januszowe "korporacje" taksówkarskie lub zmusił do podniesienia jakości usług.
@pomidorowymichal1: Uber początkowo nie miał żadnych zobowiązań, to była zwykła aplikacja którą odpalałeś i zarabiałeś, tak kierowcy uber nie mają działalności dalej, i masy innych zobowiązań zwykłego taxi.
Prawo jest obchodzone w ciekawy sposób, jest uber, ma partnerów i dopiero są kierowcy, dodając metody mlm obecne w tej firmie, to nazywa się nie uczciwa konkurencja z którą rządy nie potrafią nie chcą, nie mogą się uporać. gdyby zwykłe złotowy zrobiły sobie
@pomidorowymichal1: geopolityka chłopak, poczytaj trochę książek, nasze państwo od zawsze jest słabe wobec mocnych, a silne wobec słabych.
Właśnie podatki wasze kochane pomogły zaorać branże taxi.
W książkach ci nie powiedzą jak uber bolty i inne tego typu syfy robią sieczke z uczciwych biznesów, które najpierw zostały osłabione przez socjalistyczne państwo.
Dalej jest masa patologi, najlepszy jest system mlm gdzie ostateczny pracownik jest dojony z kasy.
Na uberze nie jeździłem i
@pepe998: zacznijmy od tego że obniżenie podatków nie sprawi że będziesz mógł kupić więcej. Zwróć uwagę że wszyscy dookoła będą mieli więcej pieniędzy więc jedyne co się zmieni to ceny w sklepach oraz wszystko co widzisz dookoła (drogi, szpitale, szkoły) będą się zapadały.
@pomidorowymichal1: Też się z Tobą zgadzam względem podatków, na system „korwinowski” mogą sobie pozwolić mniejsze kraje, które mają ogromne przychody np. ze sprzedaży surowców naturalnych (Kuwejt, Katar, ZEA). Tam to się sprawdza, natomiast nie ma sensu w ogóle tego zestawiać z rzeczywistością europejską, system „róbta co chceta” w Polsce doprowadziłby do skrajnych patologii w gospodarce i społeczeństwie. Zaczynając od zubożenia narodu po zwiększenie przestępczości. W krajach wysokorozwiniętych są wysokie podatki i
@patryk-milanoyt:
Uwielbiam, jak jedna i druga strona obrzuca się gównem i wyciąga z kapelusza cyferki z najnowszych dziejów, po czym podaje te cyferki jako przykłady popierające swoją tezę bez żadnego kontekstu xD
Tak, porównywanie gospodarki Polski do takich Indii, które są pretendentem do bycia supermocarstwem, z ciągle rosnącą populacją ma sens. Czy do Wietnamu, który ma 2,5x więcej ludzi, PKB 2x mniejsze od Polski, PKB per capita prawie 5x mniejsze niż