Wpis z mikrobloga

Ciężko mi ale po 14 latach posiadania PC będę musiał przerzucić się na laptopa :(
W weekendy studiuje a w tygodniu pracuje przez co dostaje #!$%@? jak 7 dni w tygodniu siedzę w jednym pokoju przed komputerem

Szukam czegoś:

Do 4000 pln
do programowania (Webówka + Unity)
grafika 3D w blenderze (głównie mało skomplikowane modele do gier i stron)
Okazjonalne granie w gry (Minecraft, CS2 czasami GTA online)

Fajnie by też było gdyby była opcja rozbudowania do 32GB RAM w przyszłości, nie musi mieć wgranego OS i jestem w stanie doinwestować w dysk 1TB

#laptopy #pcmasterrace #pracait
  • 12
@RobinSchudl: bo studia mam hybrydowe, w dodatku programuje więc spędzam przed kompem pewnie z 50 godzin tygodniowo. Oczywiście jest to PC więc jest cały czas w jednym miejscu. Gdybym miał lapka to mógłbym robić to wszystko z łóżka, kuchni, salonu i mógłbym też z nim chodzić na niektóre zajęcia
@RobinSchudl: Mi się wydaje że posiadanie PC w 2023 nie robiąc jakiś wymagających zadań jest bez sensu - jeszcze 5-6 lat temu laptop gamingowy to był oksymoron, grzały się i miały gówniane osiągi i nadawały się do jakiegoś excela a dzisiaj laptopy za 4500 są w stanie pociągnąć najnowsze gry na wysokich, nie mówiąc o programach typu vs code, blender, gimp.

Wiadomo że jak gra się w jakimś 4k to laptop
ale ja już z grania w najnowsze gry chyba wyrosłem :/


@iluvmypickle: Co to za ograniczone podejście, że gry są dla dzieci i z nich się wyrasta? Lepsze granie w gry niż siedzenie przed telewizorem i oglądanie filmów.

za 4500 zł kupisz duzo lepszy PC niż laptop i zarówno kiedyś, jak i dziś, głównie o to chodzi
@Icouldbeyourmom: no gry już mi nie sprawiają takiej frajdy jak kiedyś, bo np w 2016 potrafiłem grać w wakacje w gta online po 10h dziennie i matka mi musiała korki wyłączyć a dzisiaj to w sumie pogram sobie raz na miesiąc w minecrafta albo w CSa z kolegą maksymalnie 3 godziny
po 14 latach posiadania PC


@iluvmypickle: już to widzę jak Ci się uda po 14 latach siedzenia przy biurku popracować z łóżka czy salonu. Daję godzinę i w wrócisz bo ci będzie niewygodnie, będzie cię wszystko #!$%@?ć i będzie ci brakować PCta
@sha128: Mi się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Firmowy laptop podpinam do monitora na biurku tylko jak serio #!$%@? incydent na prodzie. Tak to parę godzin z łóżka, parę przy stoliku, parę na kolanach. Nawet z działki pracowałem.