Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki
Mam pytanie, może ktoś z Was był w podobnej sytuacji i będzie w stanie podpowiedzieć.
Sprzedaję nieruchomość, nie minęło jeszcze 5 lat od momentu zakupu, więc zysk ze sprzedaży będzie podlegał opodatkowaniu 19%. W międzyczasie przeprowadziłem remont mieszkania - wymiana podłóg, wszystkich instalacji, itd. Dodatkowo w mieszkaniu zostaje częściowo wyposażenie, które było kupowane - kuchnia, łazienka. Przed sprzedażą jeszcze mieszkanie odświeżałem.
Pytanie - czy koszty tych prac remontowych i wyposażenia, które poniosłem, mogę w jakiś sposób odliczyć od podatku? Dokumentacja na wszystko jest. Czy te koszty trzeba jakoś wyodrębnić w akcie notarialnym kupna-sprzedaży czy nie jest to wymagane? Nie mam działalności. Z góry dzięki za pomoc!

#nieruchomosci #podatki #kredythipoteczny #kredyt2procent #notariusz #remont #prawo
  • 2
  • Odpowiedz
@tarex
Nie, nikogo to nie obchodzi. Cena za która sprzedajesz raczej też jest wyższa niż te kilka lat temu więc jedyne co pozostaje to chyba za to co sprzedasz to kupić kolejne w ciągu pięciu lat, ale to musisz poczytać dokładnie jak to działa.
  • Odpowiedz
  • 1
@mikelvo: no jest wyższa i od tego płacę podatek - od zysku. Ale była też inwestycja w remont, dzięki któremu mieszkanie zyskało na wartości a było dodatkowym kosztem. Piszesz bo wiesz, że tak jest czy wydaje Ci się, że tak jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tym przeznaczeniem zysku na kolejne mieszkanie bądź remont kolejnego mieszkania wiem jak to działa, ale interesuje mnie na ten moment ewentualnie
  • Odpowiedz