Wpis z mikrobloga

#prawo
Mirki czy można samego siebie #!$%@? na policję?
Np. zaparkowałbym jak debil zastawiajac wjazd do swojej własnej posesji, zrobiłbym zdjęcie i zgłosił na policję. Potem jeżeli ukaranoby mnie mandatem, to odmówiłbym mandatu, nie przyznał się że to ja i sprawa trafiłaby do sądu.
Potem zeznawałbym w charakterze świadka oskarżając samego siebie i jednocześnie w roli oskarżonego nie przyznając się do winy.
Moją linią obrony byłoby, że świadek, czyli ja sam, nie widzial dokladnie twarzy oskarzonego (sami nie widzimy swojej twarzy). Linia oskarzyciela byłaby ze to mój samochód i to na pewno ja.
Co by zrobił sąd? (Oprócz skierowania mnie na badania psychiatryczne)
  • 32
  • Odpowiedz
Potem zeznawałbym w charakterze świadka oskarżając samego siebie i jednocześnie w roli oskarżonego nie przyznając się do winy.


@TomekNAUK: to niemożliwe. Nie jest możliwe łączenie. Byłbyś po prostu obwinionym/oskarżonym i... tyle. Nic ciekawego de facto.

Co do reszty - oczywiście, można donieść na samego siebie. Co więcej, w postępowaniu karnym przy przestępstwach popełnianych jako współudział, wyjawienie tych informacji o sobie i innych daje nadzwyczajne złagodzenie kary i jest to ten słynny
  • Odpowiedz
@as25_cule: nie zgadzam się z Koleżanką. OP przedstawił ciekawy kazus, wiec tłumacze: zgłosić siebie na pały możesz, policja może ukarać cię mandatem jeżeli nie ogarnie, że to twoja fura. Jeżeli nie przyjmiesz mandatu a sprawa trafi do sądu a sąd wyznaczy termin rozprawy, to możesz być pewien, że sprawa zostanie zamknięta na pierwszym terminie i umorzona. Oczywiście, zanim to nastąpi będziesz słuchany jako obwiniony, dostaniesz zjeby od sądu i cię pogonią.
  • Odpowiedz
@TomekNAUK: był kiedyś taki jeden, co w zaborze Rosyjskim nie chciał odebrać jakiś groszy, które należały mu się ze zwrotu podatku (czy coś takiego). Przychodziło do niego, a on odmawiał. Państwo nie mogło wziąć dla siebie tej kasy. Każdy urzędnik musiał pytać wyżej co z tym zrobić. Te grosze były przekazywane wiele razy. Cała ta machina biurokratyczna pochłonęła bardzo dużo pieniędzy. Zaborca me tym stracił dużo czasu i pieniędzy.

Tutaj mogłoby
  • Odpowiedz