Wpis z mikrobloga

  • 0
@GeDox: taka sytuacja może się zdarzyć, ale nie powinna. Musieli by dać ponad 130 osobom dodatkową kartę. Zresztą w tej komisji w wynikach do sejmu wszystko jest ok. Bardzo dziwna sytuacja
@bomba4: zobacz sobie gdzie leży ta miejscowość xD, wiadomo co się wydarzyło. Typowa Polska B, to samo podczas matur. Jak są przecieki czy googlanie tematu rozprawki godzinę przed maturą to zawsze gdzieś stamtąd
@bomba4: bardzo prosto kolego, wystarczyło że skleiły się karty i wydali dwie karty zamiast jednej. Po pierwsze nie wiadomo czy były to ważne głosy czy puste. A po drugie jeśli sumarycznie ilość wszystkich kart się zgadzała (z tymi otrzymanymi) to jak pisałem nie aż taki problem (każdy się myli to tylko zwykli ludzie w komisji często przepraszam ale debile), gorzej jakby np było więcej w sumie kart niż otrzymanych przez komisje,
  • 0
@ab33s: Jeśli policzymy sumę kart wydanych i kart które zostały to wartość się nie zgadza. Dostali 1872. Wydali 1091, zostało 785. Suma daje 1876. Da się wyjaśnić, mogło się im źle policzyć dzień przed i w dniu wyborów na początku.
Jeśli dodamy to ile ich wyjęli, to wartość wychodzi jeszcze większa. Oczywiście mogli im dowieźć karty, ale do sejmu/senatu im nie dowozili. Zresztą potrzebę zgłasza się po wykorzystaniu 80% kart, a
Po pierwsze nie wiadomo czy były to ważne głosy czy puste


@ab33s: no przecież jest napisane, że są to ważne głosy.

gorzej jakby np było więcej w sumie kart niż otrzymanych przez komisje, ale i na to są rozwiązania bo mógł ktoś wnieść i się odnotowuje taki fakt


@ab33s: więcej kart było w urnie niż ich wydali.
@bomba4: w ogóle jest tu więcej niedomówień. Mieli 1872 karty, zostało 785, a więc wykorzstanych powinno być 1087, a oni wydali 1091. Co się stało z tym 4? Po za tym jakim prawem wyjęli ekstra 274 karty?
  • 0
@GeDox: te 4 karty to tak jak pisałem, to mógł być błąd przy liczeniu na początku. Jak byłem przewodniczącym w komisji to zdarzyło się tak, że w porównaniu z tym co policzyliśmy przed wyborami, w dzień wyborów mieliśmy 2 więcej.
Dostajesz pakiet, na którym jest napisane ile kart tam jest i to sprawdzasz. Przed wyborami się nie zgadzało a w dzień wyborów było ok.