Wpis z mikrobloga

A ja tam się zastanawiam który w tym PiS taki mądry ze na siłę chce żeby Duda powierzył rząd Morawieckiemu. Przecież to będzie wizerunkowa klapa. Szanowni państwo przechodzimy do głosowania kto jest za rządem Morawieckiego, kto jest przeciw - i nagle bum kandydatura nie zdobyła wotum zaufania. Przecież to policzek w twarz. Śmiejący się w głos Nitras czy Giertych, przekaz nawet w #tvpis ze rząd Morawieckiego nie otrzymał wotum zaufania. Przecież to strzał w kolano. I na tym samym posiedzeniu sejmu nagle propozycja rzadu Tuska, głosowanie i cyk wotum zaufania. Na jednym posiedzeniu Morawiecki może dostać liścia a godzinę później popatrzy jak Tusk pierdzi na jego miejscu w ławie rządowej. to doszczętnie przepali styki elektoratowi. Chyba ze się mylę z tym szybkim trybem powołania premiera ze w przypadku braku otrzymania wotum zaufania robimy np tydzień przerwy czy na tym samym posiedzeniu można powołać innego kandydata. Albo prezes ma jeszcze inny plan co nie wróży dobrze #bekazpisu #polityka
 • 45
 • Odpowiedz
 • 629
@nadziej_e: mogę sobie pisać o której chce i jaki chce wysryw polityczny a żadne konto założone 6 dni temu nie będzie mi mówiło co mam robić. To po pierwsze. Po drugie lubię sobie rano przejrzeć wykop bo później nie będę miał czasu - niektórzy mają prace, rodzine i obowiązki. Wiec zapraszam wypier****ć i jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia to się nie odzywaj.
 • Odpowiedz
@RomanPL to nie będzie na tym samym posiedzeniu. Premier ma czas na stworzenie rządu. Będą sobie próbować przeciągać pojedynczych posłów, obiecywać ich rodzinom miejsca w SSP itd.

Jak się nie uda to faktycznie będzie blamarz, ale minie miesiąc. Później dostanie KO próbę utworzenia rządu i to też zajmie. I cyk mamy grudzień. Trzeba zrobić budżet na 2024, pełno zaległych spraw.
I zacznie się orka, że była opozycja nie potrafi rządzić, że budżet nie uchwalony itd.
No i Ziobro będzie miał więcej czasu by spalić dokumenty z ministerstw ( ͡º ͜ʖ͡º) (myślę że dlatego po 15 października był taki niewidoczny bo tam ostro jechały niszczarki w ministerstwach - pamiętacie sprawę utopionego laptopa Ziobry jak to miał oddać? No
 • Odpowiedz
@RomanPL: pisiorom chodzi tylko i wyłączenie o kupienie czasu na dalsze knucie, zacieranie śladów przewałów, próby transferów politycznych do nich, no i nawet jeśli nic to wszystko nie da, to przynajmniej utrudnią start opozycji.
A Duda wiadomo, po taz 2137 pokazał, ze jest partyjnym popychadłem, a nie Prezydentem Wszystkich Polaków
 • Odpowiedz
 • 21
@nadziej_e: dobra gościu zniknij stąd zielonko dla dobra wszystkich. Nie interesuj się tym co robię w wolnych chwilach bo może interesuje się sprawami politycznymi i chciałem sobie pogadać z innymi ludźmi o tym. A to czy wkleję to rano czy wieczorem to nic Tobie do tego bo rano mam chwilę czasu. @markhausen dziekuje za merytoryczne i w przeciwstawię do tej zielonki sensowne wytłumaczenie. Po prostu zastanawiałem się czy wybór
 • Odpowiedz
@RomanPL: Ale to chodzi o to, żeby po pierwsze wystawić opozycję na minę: opozycja obejmie rządy w grudniu i będzie miała za mało czasu na jakąś sensowną korektę budżetu lub zmiany w ustawach podatkowych. A po drugie PiS ma miesiąc więcej na wyciąganie pieniędzy z budżetu. Ziobro już na prędce zaczął ogłaszać kolejne konkursy na "przeciwdziałanie skutkom przestępstw", w których, bez zaskoczenia, zgłosiły się jakieś podmioty związane z Mateckim.
 • Odpowiedz
A ja tam się zastanawiam który w tym PiS taki mądry ze na siłę chce żeby Duda powierzył rząd Morawieckiemu. Przecież to będzie wizerunkowa klapa.


@RomanPL: Też mnie to dziwi, ale trzeba mieć na uwadze, że pisowscy to są naprawdę tępe pały (tzn. są odporni na fakty) i to zarówno wyborcy jak i politycy. Inna opcja jest taka, że to polityczny pocałunek śmierci dla Maowieckiego, podobno chcą go tam pogonić.
 • Odpowiedz
@RomanPL: wczoraj w tv posłanka z KO mówiła ze dostaje alarmy ze srodowska Lasów Państwowych, ze pisowskie złodzieje chcą wyprzedawać nieruchomości i przepisywać na swoich klakierów dlugoterminowe umowy, zeby mieć swoich jak najdłużej w LP. Człowiek długopis kupuje im czas. Jak ja nim #!$%@? gardzę.
 • Odpowiedz