Wpis z mikrobloga

Mirki, miał ktoś z Was podobną sytuację? Chciałem wziąć telefon na raty, ale w trakcie załatwiania wniosku zablokował go BIK. Wróciłem zesrany do domu i wygenerowałem raport, według którego nie mam żadnych opóźnień w płatnościach i żadnych zobowiązań. O co tu chodzi?
#bik
  • 12
@melepete To ja na początek bym spróbował wziąć telefon w innym banku na raty. Czasami wystarczy, że zmienisz sklep i już być może wniosek będzie szedł do innego banku, który wyda pozytywną decyzję.
Jeżeli i tutaj byś miał odmowę to wtedy ciężko powiedzieć o co może chodzić. Może doradca kredytowy by coś podpowiedział (są oni darmowi jakby co).
@melepete No niekoniecznie, bo to biuro informacji kredytowej, a nie jakaś baza ogólna. Nie jestem pewien, nie chcę zgrywać eksperta, raczej chciałem rzucić myśl, jakiś trop do zweryfikowania, jeśli masz jakiś dług to może chodzi o to.
@Goglez:

@melepete Może jesteś gdzieś wpisany jako dłużnik, niekoniecznie przez bank.


Jeżeli by było tak jak mówisz to wtedy BIK by mu nie zablokował kredytu, bo by nie wiedzieli o tej należności, skoro nie została wpisana przez żaden bank.
@dawid110d Skoro w BIKu nic nie ma, to znaczy że to nie BIK "blokuje" (BIK to tylko źródło informacji, niczego nie może blokować), tylko bank dał odmowę z jakiegoś innego powodu, skoro to nie BIK to albo brak potwierdzenia że ma jakieś dochody albo uznano go za dłużnika.