Wpis z mikrobloga

Do wszystkich polskich kierowcow, debili, art 51 Prawa o Ruchu Drogowym mowi, ze na swiatlach drogowych mozna jezdzic TYLKO jak jest ladna pogoda, a nie kufa jak jest mlga gdzie po 100m malo co widac

Art. 51. [Zasady używania świateł mijania, do jazdy dziennej, drogowych i przeciwmgłowych]
2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.


#wroclaw #polscykierowcy #polskiedrogi #debile
  • 12
  • Odpowiedz
@inzynier_robert dokładnie, koleś się burzy a sam nie wie które to które światła :D a moj gruz z 2000 ma tak fabrycznie zajebiste ksenony, aż mi mrugaja bo myślą, że jade na "długich". To dopiero debilizm. Oślepiają mnie idioci powodując zagrożenie. A moje ksenony świecą tak samo jasno jak nowe ledy czy lasery.
  • Odpowiedz
@kyjgel nie mam. Wszystko jest ok. Fura sprawdzana dość często. Koleś na stacji diagnostycznej mów, że jest dobrze. Poprostu mam odnowione ksenony i świecą jak fabryka dała co się już nie spotyka przy ksenonach. Większość jeździ na wypalonych odbłyśnikach lub kiepskich żarnikach i ludzie odzwyczaili się od tego jak ksenony potrafią świecić. Tak mi mówił diagnosta :)
  • Odpowiedz
@naprawtagi nie zgodzę się. Mrugają mi osoby właśnie w gruzach z żółtymi światłami. Nowsze fury nie mrugaja bo sami maja mocne światła. Te światła nie oślepiają a jedynie jest takie pierwsze wrażenie i jak zbliżysz się do takiego to momentalnie ten efekt mija. No ale lepiej być idiotą na drodze i odrazu jebnąć długimi po oczach.
  • Odpowiedz
@OrgStJones czytasz co pisze? Mam tak od 5 lat. Kilka razy w roku sprawdzam światła na stacji, właśnie z tego powodu. Fura jeździ do mechanika co kwartał na dodatkowy przegląd. Jedyne co może jeszcze być nie tak to lekko wypalone klosze i możliwe, że one źle rozpraszają światło z większej odległości. Będą wymienione do zimy i zobaczymy.
  • Odpowiedz