Wpis z mikrobloga

#wybory

Wydaje mi się, że wizerunkowo:
-PSL powinien zostać z Hołownią - świadczyłoby to o zjednoczonej opozycji (koalicji)
-Tusk nie powinien być premierem. Ktoś inny z PO. Tusk kojarzy się ze starym. Idzie nowe. Przynajmniej w teorii jak twierdziła jeszcze do niedawna opozycja. Idealnie jakby został Kosiniak, ale PO nigdy nie odda takiej władzy. Z mojego punktu byłby to gest jedności. Zapewne z politycznego - słabości.

#postzdupy
  • 26
  • Odpowiedz
@MajoZZ: Tusk powinien być premierem, rozliczyć PiS, zrobić porządek i trudne reformy, a potem odejść i zostawić ojczyznę w rękach młodszych.
  • Odpowiedz
@MajoZZ: Tusk jednoznacznie powinien być premierem, tylko dzięki niemu te wybory skończyły się tak a nie inaczej. Przypomnij sobie jak wyglądała opozycja przed jego powrotem z Brukseli.
Nawet jeśli ma liczny elektorat negatywny to zdecydowanie jest liderem swojego obozu.
  • Odpowiedz
  • 2
@ThomasPol:

ale kto z PO miałby zostać premierem?Budka?Tam nikogo nie ma.Same no name'y .


Wolałbym noname-a. Zresztą nie jestem na bieżąco z nazwiskami w polityce. Pis mi zbytnio obrzydził ten temat. :)

Tusk powinien być premierem, rozliczyć PiS, zrobić porządek i trudne reformy, a potem odejść i zostawić ojczyznę w rękach młodszych.


@Idaho59: Nigdy nikt nikogo nie rozliczy. Powód jest banalny. "My ich dziś. Oni jutro nas".

@adhsklusljhagxnki : Może
  • Odpowiedz
Tusk się tego nie podejmie.

@ThomasPol: nie wyobrażam sobie innego scenariusza. To byłoby jak inny prezydent niż Wałęsa w 1990 roku. Symbolicznie niemożliwe.

Za to jestem w stanie uwierzyć że za 2 lata będzie gambit - premierem zostaje młody (Trzaskowski) a stary Tusk na koniec kariery zostaje żyrandolem. Jeśli pis spelni zapowiedzi i wystawi Beate Szydło, to nie będzie potrzeba nawet drugiej tury.
  • Odpowiedz
Tusk kojarzy się ze starym. Idzie nowe


@MajoZZ: powinien sobie znalezc swoja Szydlo a potem swojego Morawieckiego v2 i byc szeregowym poslem( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zasadę my nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych PiS unieważnił kradnąc tak chamsko i prymitywnie jak nikt przedtem. Niech nikt się nie łudzi, będą rozliczenia, prokuratura i zakłady karne dla PiSu. Wystarczy zobaczyć zimną determinację posłów Szczerby, Jońskiego czy być może przyszłego ministra sprawiedliwości prof Bodnara.
  • Odpowiedz
@thorgoth: no właśnie Trzaskowski byłby dobrym kandydatem na premiera.Ale ale z całej tej koalicji kto?Hołownia ,Kosiniak Kamysz?No słabo to wygląda.Tusk raczej jest już ponad tym by zostać Premierem.Ale jak mają mu dać to niech dadzą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Idaho59: Nie wierzę w to. Może poświecą 1-2 bo aferki były niektóre za grube.

Panowie ja jestem pro PiS


@ThomasPol : Jeśli potrafisz słuchać i nie rzucasz się jak wściekły pies kierowany nienawiścią to nic do ciebie nie mam. Nie znam jednak twoich motywacji (bo ja żadnych nie widziałem za głosowaniem za pis - wręcz przeciwnie), ale większości wyborców pis jest mi po prostu żal (prócz tych szczekających - tych to
  • Odpowiedz
  • 0
Za to jestem w stanie uwierzyć że za 2 lata będzie gambit - premierem zostaje młody (Trzaskowski) a stary Tusk na koniec kariery zostaje żyrandolem. Jeśli pis spelni zapowiedzi i wystawi Beate Szydło, to nie będzie potrzeba nawet drugiej tury.


@thorgoth: Trzaskowskiego nie trawie. Wydaje się takim pewnym cwaniaczkiem.
Serio Beatę chcieli wystawić? Przecież to krzyżyk na kampanie prezydencką XD
  • Odpowiedz
@MajoZZ: żadna ironia.Glosowalem na PiS bo burmistrz w moim mieście zrobił bardzo dużo i cieszę się z tego ,że moje miasto wygląda tak jak wygląda.Duzo inwestycji które się udały.Dlatego jestem za PiS.Tez na wykopie szczekalem.To normalne ,ale moje marzenie to tylko ,żeby się wszyscy dogadali i w końcu robili wszystko to co dobre dla Polaków.Zadnego dzielenia na PiS czy Po .Niech działają razem i Polska może być pięknym krajem i odskocznia
  • Odpowiedz
@ThomasPol: Japonia to idealny przykład, powinnismy brać od nich przykład. Tam mimo różnic w poglądach to każdy dba o dobro którym naród i szczerze biorą odpowiedzialność jako jednostki za to co robią.
  • Odpowiedz
@Montez: tylko ,że w Polsce to się nie uda.Za bardzo podzielony naród.Wedlug mnie za dużo ludzi siadło na dziadka jako złego ,ale też złego nikt nie widzi w byłej opozycji.Dajmy szansę KO+3D+L.Szczerze?Nie wierzę,że się dogadają.Ale nadzieja matką głupich.
  • Odpowiedz
@MajoZZ zgadzam się. Premierem powinien być Kendall-Asad-Kamysz

Tusk dalej ma dużo negatywnego elektoratu, no i... już swój czas miał, dodatkowo widać że czas te, robi swoje, ciężej mu zebrać myśli i się wysłowić bez zawieszenia.

Holownia jest jeszcze zbyt "swiezy", nieopierzony, narwany (dobra energia! Ale zbyt jej dużo na premiera)

Ktoś z TEJ lewicy - to jeszcze nie ten czas, to nie Ameryka. (co innego stary SLD, ale to też już nie
  • Odpowiedz