Wpis z mikrobloga

ostatnio kupiłem laptopa gigabyte g5 i mam z nim problem a mianowicie, nie mam dostępu do przestrzeni swojego dysku, próbowałem stworzyć nowy wolumin, ale i to nie przyniosło oczekiwanych efektów, zamiast całego miejsca( ponad 400 gb) wyskoczyło mi dysk lokalny o pojemności 1 mb #komputery #informatyka #laptopy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thority: właśnie próbowałem to zrobić dałem ilość woluminu troche poniżej maksymalnej ilość na dysku i reszte jak mi podpowiadała instrukcja i wyskoczyło ze zakres rozmiaru jest mniejsza niż określane minimum i nie wiem o co z tym chodzi
  • Odpowiedz
@przemek-kochanowski: gdzie tego laptopa kupiłeś? Dysk "dynamiczny" śmierdzi jakimś grzebaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I to jest też najprawdopodobniej przyczyna, dla której nie możesz zrobić partycji https://learn.microsoft.com/en-us/windows/win32/fileio/basic-and-dynamic-disks
Z tego co pamiętam, to w windowsie nie da się przekonwertować dysku dynamicznego na podstawowy bez utraty, chyba że jakimś zewnętrznym softem. Jeśli nie masz tam ważnych danych (zakładam, ze nie, skoro dopiero kupiłeś laptopa) to najlepiej wgraj czysty
  • Odpowiedz