Wpis z mikrobloga

Ktoś tam pisał na wykopie, że dobrze, że opozycja składa się z 3 partii bo każda partia patrzy sobie na ręce. Otóż się nie zgadzam. Jak pokazała polska polityka rządy koalicyjne są przeważnie nieudolne i dość mocno skłócone. Jeszcze gdyby te 3 partie miały zbliżony światopogląd to może, ale ja szczerze mówiąc nie wiem jak tusk chce pogodzić ten cały korwidoł.

Teraz był spólny wróg, wrogiem było obalenie saurona przepraszam pisu, ale jak nadejdzie pokój to ludzie, elfy i gnomy będą się ze sobą znowu napierdzielać. Ja zagłasowałem na 3D ale mi do lewicy tak blisko jak do PiSu i podejrzewam, że większości wyborcom 3D. 3D to jest centro-prawica mimo wszystko, mimo wypowiedzi o braku gotówki Hołowni i tak dalej.

Julki z lewicy już teraz a nie minął nawet jeden dzień zaczynają robić szantaże, że jak nie będzie legalizacji aborcji to nie będzie koalicji. A nie minął jeden dzień.

Niech lewica jak taka demokratyczna zrobi referendum, ja zagłosuje na nie. Jestem ateistą ale pluje na każdy przejaw julkostwa i ich roszczeniowego podejścia do świata. Moim zdaniem referendum by paradoksalnie przegrali ale nie może być takiej sytuacji, że 7% partia zaczyna wszystkich szantażować.

#wybory
  • 4
@tibijczyk_z_edron:
Nowa Lewica to: Razem i Lewica (złożona z Wiosny i SLD)
KO to Zieloni, Inicjatywa Polska, Nowoczesna, Platforma Obywatelska, AgroUnia)
Trzecia Droga to: Polska2050, PSL, Unia Europejskich Demokratów, Centrum dla Polski .

Zatem masz 11 partii łącznie, a jeśli Lewicę rozbijać jeszcze na Wiosnę i SLD to 12