Wpis z mikrobloga

#wybory #dyskusja
Witajcie drodzy internauci!
W dzisiejszym popoludniowym programie chciałbym przedyskutować z wami bardzo ważny temat.
Bowiem minęło raptem kilkadziesiat godzin od ogłoszenia wyników wyborów, a już liderzy totalnej opozycji między innymi Szymon Hołownia mówią o tak zwanym końcu rozdawnictwa.. Co to oznacza w praktyce? Zapewne likwidację wszelkich transferów społecznych takich jak 800 plus, 13ste. 14ste emerytury i wiele innych dobrodziejstw stworzonych przez Zjednoczona Prawice przez ostatnie 8 lat i w praktyce powrót do mrocznych czasów rządu Donalda Tuska.
W związku z tym chciałbym Wam zadać pytania do przemyślenia i dyskusji. Czy popieracie powrót do "strategii" polityki społecznej, która polegała na brak jakiejkolwiek pomocy od rządu dla obywateli i zostawienie ich na pastwę losu, co doprowadziło miliony Polaków, w tym szczególnie dzieci oraz seniorów do życia w skrajnym ubóstwie oraz głodzie? Czy może jednak popieracie model Zjednoczonej Prawicy, który stworzył miliardowe transfery społeczne, co doprowadziło do wzrostu konsumpcji, koniunktury gospodarczej i realnej likwidacji ubóstwa i głodu wśród Polaków? Zapraszam serdecznie do dyskusji. #polityka
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień Dobry. Witam Państwa serdecznie. Tak się składa że jestem ekspertem od polityki (jak każdy tutaj).

Otóż w 100% zgadzam się z tak zwanym końcem rozdawnictwa, natomiast proszę nie spodziewać się likwidacji istniejących programów socjalnych. Każdy ekspert (taki jak ja) doskonale sobie zdaje sprawę że byłby to polityczny błąd.
Programy takie jak 800 plus zostaną, nastomiast 13 i 14 emerytura zostaną prawdopodobnie zastąpione emeryturą bez podatku.

Koniec rozdawnictwa proszę rozumieć w taki sposób, że nowa koalicja rządząca będzie starała się środki inwestować między innymi w energetykę niż przekazywać "do ręki" obywatelom.
  • Odpowiedz
@Balonowy21: Mam wrażenie, że kompletnie cię odkleiło.
pisowskie rozdawnictwo doprowadziło tylko do powstania nowej klasy społecznej, która uważa, że nie ma sensu pracować, bo i tak dadzą. Już teraz jest kwik na różnych grupach na fb, że trzeba będzie do pracy iść, bo socjalu nie będzie. Gospodarka nie rozwija się od samej konsumpcji. Jak nie ma komu pracować, bo wszyscy są na zasiłkach, gospodarka się nie rozwija. Jedyną opcją, żeby
  • Odpowiedz
  • 0
@picajolo: Nie wiem czy wiesz, ale Zjednoczona Prawica już dawno zwolniła emerytury z podatku do 2 500 zł brutto. Totalna opozycja tylko czeka, żeby zlikwidowac 13ste i 14ste emerytury, a może i nawet opodatkować emerytury doprowadzając seniorów do skrajnego ubostwa.. Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

Czy masz na myśli na przykład likwidacje różnych kopalni i elektrowni na przykład w Turowie, za czym politycy totalnej opozycji się opowiadali mówiąc o
  • Odpowiedz
  • 0
@MistrzKowalski: Niestety o tym też czytałem i to tylko świadczy o antypolskości Koalicji Obywatelskiej. Likwidację wszelkich instytucji patriotycznych, które dbają o dobre imię Polski to krok do tego aby nasz kraj stał się popychadłem w Europie i poraz kolejny był krajem trzeciego świata jak to było przed 2015 roku..
  • Odpowiedz
  • 0
@cichyluki88: Po raz kolejny zwolennicy jak i politycy totalnej opozycji powielają legendy i fałszywy obraz jakoby przez transfery społeczne tworzyły jakąś patologię w Polsce. Proszę przywołać jakiekolwiek dane potwierdzające te brednie.

Na transferach społecznych skorzystały uczciwie i ciężko pracujące rodziny, które przez liberalna politykę poprzedników byli ściągani na boczny tor w społeczeństwie. Potwierdzeniem tego, że Ci ludzie ciężko pracują jest rekordowa liczba pracowników w gospodarce, bo ponad 17 mln.
  • Odpowiedz
@Balonowy21: Jako ekspert muszę zaprotestować. Nie jest prawdą, że emeryci nie płacą podatku do 2500 zł miesięcznie. Niestety prawdopodobnie zostałeś oszukany, ale nie martw się wiele ludzi tego nie rozumie.|

Prawdą jest że emeryci nie płacą podatku PIT (12%) od emerytury do 2500 PLN.
Natomiast zostało to zastąpione składką zdrowotną lub jak inni mówią podatkiem zdrowotnym który wynosi 9%.

Taka zamiana miały na celu
  • Odpowiedz
@Balonowy21: Oczekujesz danych analitycznych tworzenia się patologii w Polsce? To takimi rzeczami zajmują się instytuty badawcze? Wyjdź z piwnicy chłopie i zobacz, co się dzieje na niektórych dzielnicach! Poobserwuj otoczenie, a nie wklejasz oczy w tvp i żyjesz propagandą, bo nic nie wiesz o rzeczywistości, która cię otacza! Chcesz danych, statystyk, a nawet gdybyś je zobaczył, to byś stwierdził, że są zmanipulowane, bo masz wypraną przez propagandę głowę! Pis założył
  • Odpowiedz
  • 0
@picajolo: Spodziewasz się, że Kosiniak-Kamysz, który kiedy znajdował się w rządzie zostało podniesione ponad 20 danin zlikwiduje wszystkie podatki od emerytur? To za jego urzędowania kwota wolna od podatków wynosiła zaledwie ponad 3k. Trzeba chyba być bardzo naiwnym..

Mówisz, że samorządy nie dostają pieniędzy z PIT'u, natomiast nie wspominasz już ile miliardów rząd przeznacza z budżetu centralnego na te samorządy. Czyżbyś celowo wprowadzał ludzi w błąd manipulując faktami?
  • Odpowiedz
  • 0
@cichyluki88: Widzę w mieście wiele uśmiechniętych rodzin, które wreszcie mogą odetchnąć z ulga po wielu latach rzadow lewicowo-neoliberalnych.. Nie widzę, żadnej patologi, bo jeżeli taka jest to policja czuwa nad tym, żeby ich jak najszybciej ująć. Warto tu wspomnieć jak było w latach 2007-2015, kiedy to masowo likwidowano posterunki w mniejszych miastach..
  • Odpowiedz
@Balonowy21: Dobra widzę już że trollujesz, w tym momencie stwierdzam że nie można być aż tak głupim.

Mógłbym po kolei ci wszystko tłumaczyć jak dziecku w szkole ale jak się obali jedną głupotę u ciebie to na jej miejsce wyrastają kolejne 2. Nie mam tyle czasu żeby ci wszystko tłumaczyć i rozpisywać jak dziecku w podstawówce.
  • Odpowiedz
@Balonowy21: Z tą policją to popłynąłeś. Za co policja ma ujmować sebixów wydających 500+ na browarki sobie i konkubinie? Gdzie ty widzisz te uśmiechnięte rodziny? Bo ja w każdym sklepie widzę ludzi, którzy patrzą z lękiem na cenówki i przeliczających pieniądze w portfelu przy kasie, czy aby na pewno wystarczy. Widzę ludzi, którzy prowadzili przed laty własne, dobrze prosperujące firmy, a teraz zapieprzają na etat, bo za pisu nie byli
  • Odpowiedz