Wpis z mikrobloga

Mam już oficjalne wyniki #wybory
Cieszę się z wygranej opozycji i tego, że być może czekają nas lepsze czasy, ale jest coś jeszcze bardziej fajnego w tym.

Mam takiego kolegę 30+ (kawaler, brak dzieci) który od zawsze deklarował, że jest wyborcą PiS-u, nie wstydził się tego. Dało i da się z nim normalnie pogadać, ale zajebiście mnie cieszy to, że to teraz on będzie w opozycji i już próbuje mi wmówić, że trzy partie w koalicji to zły znak, że się nie dogadają, że pewnie za rok wybory itp. normalnie jakbym wykop czytał xD
Jego pseudoeksperckie wywody to miód na moje uszy ( ͡ ͜ʖ ͡)

#polityka #bekazpisu
  • 10
@mirek_januszy: ciekawe czy kolega ekspert zdaje sobie sprawę, że sam PiS też nie jest jakimś nienaruszalnym monolitem a zlepkiem kilku partii o odmiennych horyzontach, a liderzy tych zgrupowań autentycznie się nienawidzą. Już teraz skaczą sobie do gardeł i wzajemnie obwiniają się o porażkę.
że trzy partie w koalicji to zły znak,


@mirek_januszy: Cztery partie: PO, PSL, PL2050 i Lewica. O ile pierwsze trzy partie mają mniej więcej spójny ze sobą program, najsłabsza lewica ma zupełnie przeciwny.
@raul7788 masz mnie, pkw nie ogłosiło, ale szczerze wątpię, że to się nagle zmieni o 0.5% ( ͡º ͜ʖ͡º)

@frnk nie stworzyli nawet rządu, a on już wie lepiej, tak jak część wykopu. Poczekajmy, wtedy ocenimy. Ja nie mam problemu, żeby przyznać mu rację, jeśli rzeczywiście się spełni

@Olek3366 żeby była jasność, ciągnie go mocno w przekaz PiS, ale nie ogląda TVP, nie czyta tych gówno gazet
@Iskaryota masz rację i on też to wie, jednakże PiS, Suwerenna Polska i ci od Bielana, to są mocno zbliżone programy (przynajmniej w tych głównych założeniach) i on też tu ma rację, a w bloku opozycji to już tak nie do końca. Dopiero co wyszedł temat aborcji i już są jakieś przeciwne głosy ¯_(ツ)_/¯ ale na tym właśnie polega demokracja, że trzeba usiąść, porozmawiać itp
@mirek_januszy Mi tam nie chodzi czy ogląda TVP czy nie bo sam oglądam czasem jak mam ochotę, ale bardziej mi chodzi o to że napisałeś że jest chłop ogarnięty normalny. Dziś mamy chory kraj i ci co tak hucznie od 2015r darli ryja że są szczuci przez PiS itp to sami szczuli na wyborców PISu. Może kiedyś się to zmieni i nie będzie żadnego szczucia na innych że jesteś taki owaki i