Wpis z mikrobloga

#wybory Kochani, podzielę się dzisiaj z Wami anegdotą z mojego życia. Za rządów PO-PSL w 2010 roku musiałem opuścić kraj i wyemigrować do Niemiec ze względu na fatalne rządy ówczesnej koalicji i coraz gorszej sytuacji życiowej. Na szczęście wróciłem w 2017 roku wraz z żoną i dziećmi, kiedy stery u władzy przejęła Zjednoczona Prawica. Szereg pakietu reform wprowadzonych przez rząd dały dużo lepsza poprawę życia, dzięki czemu wiele moich znajomych wróciło z emigracji. Transfery społeczne i praktyczny brak bezrobocia spowodowało wreszcie dobra sytuację w tym kraju. Zatrzymanie prywatyzacji przez Zjednoczona Prawice spowodowało nawet to, że dostałem dobra pracę wraz z żoną w spółce skarbu państwa. Niestety patrząc na ostatnie wyniki wyborów z niepokojem patrzymy z rodziną na przyszłość i znowu rozmyślamy nad emigracja, tak samo jak 90% procent moich znajomych.. Miłego dnia! #polityka
  • 58
@Balonowy21: śmiało jedź, tylko nie głosuj na PiS na emigracji:) ja kiedy rządziło PO-PSL jako młody gówniarz wchodziłem na rynek pracy. Zarabiałem śmieszne kwoty, ale było stać na wszystko. Z perspektywy takiego młodego człowieka - 100 zł brałeś na wieczór i miałeś na kebsa, fajki, taksówkę i kilka piw w jakimś lokalu. A teraz dzięki PiS starczy tylko ka kebsa i taxi - wiadomo inne potrzeby, ale skalę inflacji widać. Jak
@baczek123: dla Ciebie jako gówniarza te małe kwoty były wystarczające - wnioskuję, że własne siano do wydania na imprezki i własne potrzeby. Spróbuj przekonać do swojej racji kogoś, kto w tamtych latach za te śmieszne pieniądze miał utrzymać dzieci
@Balonowy21: To ja ci opowiem inną historię. Moja siostra z rodziną w 2005 wyjechała do UK. W 2019 mamieni wizją kraju miodem i mlekiem płynącym wrócili wrócili do PL ( dzięki moim rodzicom, którzy kochają PiS ). Kupili duży dom w Warszawie za pieniądze ze sprzedażny mieszkania w UK. Pożyli w tym raju 2,5 roku i już są UK z nowym domem w kredycie na 20 lat, ale tak jak mówią