Wpis z mikrobloga

#wybory Kochani, podzielę się dzisiaj z Wami anegdotą z mojego życia. Za rządów PO-PSL w 2010 roku musiałem opuścić kraj i wyemigrować do Niemiec ze względu na fatalne rządy ówczesnej koalicji i coraz gorszej sytuacji życiowej. Na szczęście wróciłem w 2017 roku wraz z żoną i dziećmi, kiedy stery u władzy przejęła Zjednoczona Prawica. Szereg pakietu reform wprowadzonych przez rząd dały dużo lepsza poprawę życia, dzięki czemu wiele moich znajomych wróciło z emigracji. Transfery społeczne i praktyczny brak bezrobocia spowodowało wreszcie dobra sytuację w tym kraju. Zatrzymanie prywatyzacji przez Zjednoczona Prawice spowodowało nawet to, że dostałem dobra pracę wraz z żoną w spółce skarbu państwa. Niestety patrząc na ostatnie wyniki wyborów z niepokojem patrzymy z rodziną na przyszłość i znowu rozmyślamy nad emigracja, tak samo jak 90% procent moich znajomych.. Miłego dnia! #polityka
  • 58
  • Odpowiedz
dostałem dobra pracę wraz z żoną w spółce skarbu państwa


@Balonowy21: Nie no to takie orły jak wy na pewno sobie poradzicie na wolnym rynku pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Na szczęście wróciłem w 2017 roku wraz z żoną i dziećmi


@Balonowy21: A to stąd ten nagły wzrost przestępczości pospolitej - kradzieży samochodów, rowerów, kół, katalizatorów, itd.. Patologia zaczęła wracać zza granicy.
  • Odpowiedz
@Wykastro: ale co 250%? są produkty, które podrożały zapewne i tyle.
Dane GUS mówiły o prawie 20% więc realna inflacja była wyższa, jakbyś śledził dane na bieżąco to byś wiedział, że realna inflacja (taka dla mnie i dla Ciebie) to było minimum 30% czyli: jedzenie, czynsz, paliwo, energia. Zobacz sobie jakie odczyty inflacyjne miała chociażby Austria - jeżdżę tam regularnie raz na 3/4 kwartały i naprawdę jedyne co podrożało to energia,
  • Odpowiedz
@baczek123: szkoda, że mam całkiem inne źródła i opinie, które mówią mi co innego. Patrz a paliwo 6 zl i co też udasz, że tego nie ma? według Twojej teorii to po 10 zl powinno byc cały czas ;]
  • Odpowiedz
@Wykastro: podaj proszę te źródła, jestem ciekawy jakie i czy w ogóle coś znajdziesz ;] jeżeli poruszasz w tym momencie temat paliw to widzę, że ostro tuba propagandowa weszła. Obecnie cena paliwa jest sztucznie zaniżana. Jeśli trzymać się normalnych marż powinno być około pod 7 zł, natomiast biorąc pod uwagę wysokie marże Orlenu na koniec roku (tak żebyśmy nie odczuli jak wszedł VAT) to powinno być pod 8zł :)
  • Odpowiedz
@baczek123 a czy ty możesz przestać manipulować faktami?

Przykład. Mówisz Inflacja to wina pisu. Ja odpowiadam że na całym świecie jest inflacja i czy to też wina pisu. Ty że nie ale u nas jest taka duża i to wina pisu.

Drugi przykład . Mówisz że wszystko wzrosło o 40 % czy tam większość a jak dałem argument z paliwem że skoro tak to powinno być po 10 zł to wyjeżdżasz z
  • Odpowiedz
@Wykastro: Kurtyna jest taka, że jak cała Europa miała inflację do 10%, my szorowaliśmy przy 20%. Paliwo przed wzrostem inflacji było w granicach 4,6-4,7 PLN z VATem (czyli jakieś 3,65 PLN bez VAT), dzięki PiSowi bez Vatu było po 6,5 PLN (z VAT około 7,99 PLN) czyli +70% - KURTYNA. Sztucznie zawyżane ceny nawozu, obniżane stopy do 0%, brak szybkiej reakcji pisowskiego NBP z podniesieniem stóp procentowych - jeżeli zareagowaliby szybciej
  • Odpowiedz
@baczek123: tak wymieniaj, jak się lepiej z tym czujesz. Dla mnie wystarczająco się już skompromitowałeś niestety ale nic nie szkodzi.

Tak btw mam szukać innych państw gdzie inflacja była większa niż w Polsce ? zrozum proszę coś takiego, że są rzeczy, które są nie zależne od rządu np siła gospodarki w danym momencie, 2 miliony uchodźców wojennych, położenie geograficzne i problemy z tym związane.

Trochę mi przykro, że są ludzie, którzy
  • Odpowiedz
@Wykastro: oczywiście zgadzam się, że siła gospodarki, położenie geograficzne ma znaczenie, ale chyba nie chcesz powiedzieć, że PIS dzielnie walczył z inflacją i zrobił wszystko co w jego mocy, aby była ona jak najmniejsza? oczywiscie nie było manipulacji Orlenu i ssp?
Rozumiem idea pisuarów wiecznie żywa - mierny, bierny, ale wierny :)
  • Odpowiedz
@baczek123 miło mi, że zgadzasz się z tym co mówię, a tak już czysto teoretycznie to jak lepiej można było sobie poradzić? Jakoś nie mam zaufania że Tusk by sobie poradził lepiej. Wiesz łatwo oceniać tych co coś robią, i napierdzielać za błędy gdy się samemu nic nie robić. Zobaczysz jakie teraz cyrki mogą wyjść, i współczuję całemu narodowi.

‚Ymysle ze mogło by być gorzej. Jak ktoś chciał walczyć z inflacja t
  • Odpowiedz
@Wykastro: za Tuska był jeden kryzys, ale możesz nie pamiętać bo to był 2007-2009 rok i właśnie wtedy Polska jako jeden z nielicznych krajów przeszedł ten kryzys praktycznie bezboleśnie - więc tak, mam powody sądzić, że ten kryzys również przeszlibyśmy duuuużo lepiej. a co PIS zrobił walcząc z inflacją? proszę podaj chociaż trzy słuszne rzeczy, które zrobili - o więcej nie proszę, ale tylko trzy :)
mówisz przestać wydawać na głupoty?
  • Odpowiedz