Wpis z mikrobloga

@PancakeV: Obajtek szybko, bo pewnie tylko trzeba przejąć rząd. Daję maks. 2 miesiące.
Glapa ma kadencję do 2028, więc potrzeba jakiegoś myka do wywalenia jego. Trybunał Stanu? Choć ten będzie raczej długo pracował. A może coś innego? Część osób uważało, że z pewnych prawnych powodów, nie powinien mieć drugiej kadencji
W przypadku Holeckiej będzie potrzebna zgoda Dudy przez podpisanie ustawy lub jakiś myk, aby wywalić ludzi z Rady Mediów Narodowych. Tusk
@Imperator_Wladek:

z tego co rozumiem to prezesa TVP powołuje rada mediów narodowych w składzie większościowym wybranym przez sejm , czyli jak rozumije w tym momencie wywalenie jej i jej szefa to chwila moment, wystarczy przeprowadzić głosowanie nawet pierwszego dnia obrad?
@kotlet_schabowy_panierowany
@myidioci:
Apropo Glapy to według mojej wiedzy aby postawić przed trybunałem stanu członka rady ministrów musi być 3/5 głosów i opozycja aż tyle nie będzie miała, natomiast glapa nie
z tego co rozumiem to prezesa TVP powołuje rada mediów narodowych w składzie większościowym wybranym przez sejm , czyli jak rozumije w tym momencie wywalenie jej i jej szefa to chwila moment, wystarczy przeprowadzić głosowanie nawet pierwszego dnia obrad?


@PancakeV: Nie do końca. Członkowie RMN mają kadencje i w ustawie (czytałem ją) nie ma możliwości usunięcia ich. Więc albo Tusk #!$%@?ł, albo istnieje jakaś sztuczka do ominięcia tego. W innym przypadku