Wpis z mikrobloga

Jakie macie marzenia/oczekiwania od nowego rządu na najbliższy czas?
Mi się marzy duży projekt, który wszystkie duże programy socjalne, z których obecnie ludzie dostają pieniądze bezpośrednio do ręki, będą stopniowo zastępowane ulgami podatkowymi i dofinansowaniami celowymi.
Przykładowo takie 800+ obiecane przez KO bez problemu dałoby się w ten sposób zrealizować: ulga podatkowa dla pracujących rodziców, program poprawy infrastruktury (żłobki, przedszkola). Można by jednocześnie mówić o spełnieniu obietnicy wyborczej, ale w sposób, który nie ma takiego destrukcyjnego wpływu na gospodarkę poprzez obniżanie produktywności jednostek.
#wybory
  • 13
@Drmscape2: darmowa eutanacja dla kazdego, aborcja od 6tego roku zycia i do 6tego roku zycia. Lokalne miejsca kultu zeby mozna bylo pojsc i skosztowac np. zbiorowego gwaltu (a pozniej szybko sie abortowac). Invitro z doplatami bo nieodplatny sex z partnerem to juz gwalt.
No i niech prawakow boli dupa.
@Drmscape2: Chłop marzeniami to ty możesz żyć, ale program PO nic takiego nie zapowiadał wręcz przeciwnie dopłaty do wynajmu 600 zł XD Ulga 800+ za którą głosowała również PO, nie da się jej zmienić na ulgę dla pracujących w obecnym systemie podatkowym bo mało kto płaci dochody w wysokości 800 zł co miesiąc albo więcej żeby mu dać tą "ulgę" . Ale oczywiście masz rację tak to powinno wygladać.
Przykładowo takie 800+ obiecane przez KO bez problemu dałoby się w ten sposób zrealizować: ulga podatkowa dla pracujących rodziców,


@Drmscape2: no to fajnie. Powiedz mi teraz taki przykladowy kowalski co zarabia 3.5 na reke. Ile tego podatku maja mu odpuscic zeby dostal 1600 zl za dwojke dzieci?

czyli ulga na zasadzie jestes bogaty i w sumie ci zwisa to dostaniesz wiecej, a jak jestes biedny to #!$%@? dostaniesz XD
@Drmscape2: brak większości bezwzględnej, prezydent Duda, stołki obsadzane kolesiami PiS-u, zawłaszczone media, itd. Przez 4 lata to oni nawet nie rozkują tego betonu, a 700 mld z KPO nie załata dziury, którą wywalono w ostatnich latach, więc czeka nas zaciskanie pasa, jeżeli podejdą do tego rozsądnie. A potem dzięki temu kolejne lata rządów PiS-u.
Powiedz mi teraz taki przykladowy kowalski co zarabia 3.5 na reke. Ile tego podatku maja mu odpuscic zeby dostal 1600 zl za dwojke dzieci?


@Norskee: no i o tym mówiła dalsza część mojego wpisu, którą celowo pominąłeś. Jeśli ktoś ma dochody niewystarczające żeby same ulgi pokryły 800+, to reszta powinna być w formie dofinansowań na cele, które jednocześnie pozwolą rodzicom na posiadanie potomstwa i pozostanie aktywnym na rynku pracy. Bez kasy
@rojber_w_laczkach: jestes idealnym przykladem moherowej przeciwwagi. Jakim cudem inny kredyt w postaci KPO tylko u innego podmiotu ma zalatac dziure budzetowa w postaci wewnatrzkrajowego kredytu? To tak jakbys zjadl gowno a pozniej zeby zabic smak gowna w ustach zjadl cudze gowno.
to reszta powinna być w formie dofinansowań na cele


@Drmscape2: dalej nawet nie czytałem, bo już na samym początku odleciałeś

to reszta powinna być w formie dofinansowań na cele


wincyj biurokracji, wincyj wniosków i podań, wincyj urzyndników

dlaczego po prostu nie chcesz tego uzależnić od w ogóle posiadanego przychodu żeby nieroby z lenistwa nie dostawały i tyle?
dlaczego po prostu nie chcesz tego uzależnić od w ogóle posiadanego przychodu żeby nieroby z lenistwa nie dostawały i tyle?


@Norskee: Byłby to niezły pierwszy krok, ale docelowo najchętniej to bym w ogóle zlikwidował dawanie ludziom pieniędzy do ręki żeby dzieci robili bo to jest patologia. Gdyby nowy rząd zapowiedział, że te miliardy z 500/800+ pójdą na programy mające poprawić sytuację mieszkaniową młodych ludzi i infrastrukturę przedszkolną, to bym uszami klaskał.
a pracujący rodzice mają problem ze znalezieniem miejsc dla swoich dzieci bo przy rekrutacji premiowane są te dzieci z rodzin, których rodzice mają czas bo nie pracują.


@Drmscape2: co?
Mój pierwszy syn by widział #!$%@? a nie przedszkole gdyby nie to, że mamy zatrudnienie, a i tak był na samym końcu listy. Drugi już miał dużo łatwiej, bo dwójka dzieci w jednym przedszkolu z pracującymi rodzicami już jest względnie bezpieczna

jak